Iranci pozdravili početak primirja u Libanu, ponovili da je taj prekid vatre dio njihovog dogovora sa SAD-om

Iranci pozdravili početak primirja u Libanu, ponovili da je taj prekid vatre dio njihovog dogovora sa SAD-om

Iran pozdravlja prekid vatre u Libanu, izjavio je portparol Ministarstva spoljnih poslova, prenosi državni medij Tasnim.

On je ponovio da je Liban dio primirja dogovorenog između Irana i SAD-a, izvijestio je Tasnim.

Sjedinjene Američke Države su insistirale na tome da Liban nije obuhvaćen tim sporazumom, pri čemu je potpredsjednik JD Vance izjavio da je došlo do „nesporazuma“.

Iran je od početka naglašavao „neophodnost uspostavljanja istovremenog prekida vatre u cijelom regionu, uključujući Liban, te je nastavio ozbiljno raditi na tom pitanju nakon pregovora u Islamabadu“, rekao je portparol, prema navodima Tasnima.

Predsjednik iranskog parlamenta Mohammad Bagher Ghalibaf ranije je izjavio da je prekid vatre u Libanu rezultat Hezbolahove „izvanredne nepokolebljivosti“, ali je upozorio da će mu Teheran pristupiti „s oprezom“.

Agencije

CATEGORIES
Share This