Za vikend neznatno svježije uz sjeverozapadni vjetar sutra. Biće suvo, temperature od 13 do 21 stepen Celzijusa.
Početkom sledeće sedmice se očekuje razvijanje visinskog ciklona negdje u našoj blizini, uz spuštanje hladnog vazduha sa sjevera, objavio je na svom Fejsbuk profilu meteorolog amater Marko Čubrilo.
„Kako modeli još miješaju karte oko snage i položaja tog visinskog ciklona, sigurna prognoza nije moguća. Za sada, svakako stoji signal za češću pojavu kiše i moguć snijeg preko 1.100 metara nadmorske visine uz zahlađenje. Oko 22. aprila maksimumi bi se kretali od 5 do 14 stepeni Celzijusa“, navodi se u objavi.
Od oko 25. aprila bi vazdušno strujanje okretalo na južno, pa bi uslijedilo otopljenje, uz povratak temperatura u granice proseka.
Međutim, očekuje se dosta oblaka uz čestu pojavu kiše i grmljavinskih pljuskovi.
„Dakle, konačno tipično proljetno vrijeme“, navodi se u objavi.


