Fenomenalni Nikola Jokić sa 39 poena zaustavio Finiks, Denver vodi 2:0!

Sansi su odlično obavili domaći zadataka „kako zaustaviti Mareja“, ali ne i Nikolu Jokića koji je fenomenalnom partijom, ne samo u napadu već i u odbrani vodio „grumenje“ do druge pobede na svom terenu 97:87 (18:21, 21:22, 30:31, 27:14) i polovini puta ka finalu Zapada.

Ta košarkaška inteligencija koju poseduje Jokić izučava se i izučavaće se u budućnosti, jer je srpski centar brzo uvideo da Sansi žele da odbranom „spuste“ meč ispod 100 poena, a da Marej ne može da izađe iz kandži rivala, pa je akcije usmeravao ka Koldvelu Poupu koji ih je dokusurio sa četiri trojke iz isto toliko pokušaja i Aronu Gordonu.

Jokić je ubacio 39 poena (30/17 šut, 6/2 za tri), uz 16 skokova, pet asistencija, dve ukradene lopte i blokadu. Gordon je dodao 16 poena, Koldvel Pouop 14 /4/4 za tri), a Marej 10 (15/3 šut, 9/0 za tri) uz osam asistencija

Retko se dešava da dueli Denvera i Sansa u prvom poluvremenu završe sa 82 poena (42:40 za Sanse). Međutim, to je bio znak Jokiću kako da vodi meč, ubacio je 24 poena u drugom poluvremenu, povukao je ekipu u poslednjoj četvrtini. Ubacio je 10 poena, nanizao pet skokova i prelomio meč na dva minuta pre kraja. Probudio se i Marej, pa je Denver odbranio svoj parket i šestog maja serija se seli u Finiks.