
Neočekivani zaokret SDS: Draško kandidat za predsjednika RS, Blanuša za Predsjedništvo BiH
Na sjednici Predsjedništva SDS uoči sjednce Glavnog odbora u Istočnoj Ilidži došlo je do neočekivanog zaokreta po kojem je Draško Stanivuković kandidat za predsjednika RS, a Branko Blanuša za srpskog člana Predsjedništva BiH.
Sa takvim stavom i prijedlogom koje je Predsjedništvo izglasalo ide se na sjednicu Glavnog odbora koja je počela u 13 časova.
Još uvijek je nejasno kako će Glavni odbor SDS da reaguje na ovaj prijedlog, kao ni ostali detalji eventualnog dogovora SDS i PSS Draška Stanivukovića.
Nebojša Vukanović, koji se kandidovao za srpskog člana Predsjedništva BiH, ali bez dogovora sa opozicijom, napisao je na svom blogu:
– Pojava Branka Blanuše je nešto najvjerovatnije na političkoj sceni Republike Srpske, jer takvi zaokreti, odstupanja i prevrtljivost nije vođena do sada. Iako je mjesecima i danima govorio da se neće povući pred ucjenama i pritiskom Draška Stanivukovića, da će biti kandidat SDS-a i opozicije, na sjendici Predsjedništva SDS, koja je upravo završena, Blanuša je predložio fuziju i ujedinjenje SDS i PSS, i da je Draško Stanivuković kandidat za predsjednika Republike Srpske.
Upravo je počela sjednica Glavnog odbora SDS-a, a pitanje je da li Blanuša ima većinu za ovakvu odluku, protiv koje su Milan Milićević, Nikola Zlojutro, Ljubiša Petrović, Želimir Nešković.., napisao je Vukanović, optužujući Blanušu za izdaju.
ISTOK

