Težak poraz Zvezde – „fenjeraš“ slavio u Beogradu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u „Pioniru“ od Albe rezultatom 87:72, u okviru 25. kola Evrolige

Evroliga, 25. kolo:
Crvena zvezda – Alba 72:87
25:15, 19:24, 17:21, 11:27

Sudije: F. Roča, J. Fufis, J. Laurinavičijus
Hala: „Aleksandar Nikolić“

Izabranici Duška Ivanovića sada su na skoru 11-14, dok je nemački tim prekinuo niz od šest neuspeha i sada je na učinku 7-18.

Nemački tim, inače poslednji na tabeli elitnog takmičenja, tako je uspeo da četvrti put uzastopno slavi u Beogradu.

Alba nije dozvoljavala domaćima da se odlepe, u trećem kvartalu preokrenula, a onda početkom poslednjeg, prelomila susret serijom 10:0.

Najzaslužniji za pobedu Albe bio je Maodo Lo sa 24 poena, tri asistencije i tr ukradene lopte.

Dvocifreni su još bili Luis Olinde sa 13 poena i sedam skokova, odnosno Gabrijele Proćida sa 11 poena i pet skokova.

Kod Zvezde najefikasniji je bio Filip Petrušev sa 14 poena, Nemanja Nedović je dodao 11, uz pet dodavanja, dok je Luka Vildosa imao 10 poena, tri asistencije, ali i pet izgubljenig lopti.

Uvodni minuti su bili dobri naročito u odbrani i to od strane Luke Vildose, koji je u tri navrata odigrao odlično.

Ipak, napadi nisu bili na naročitom nivou, ali su domaći u jednom momentu proigrali, pre svega nakon asistencija Nedovića, te poena Ivanovića, nakon kojih je prvi put stečena dvocifrena prednost.

Završnica prve četvrtine bila je dinamična, na poene Nedovića i Petruševa, uzvratili su Proćida i Matisek, koji je pogodio trojku uz zvuk sirene.

Početak druge četvrtine obeležile su nesportske lične greške, najpre za Mitrovića, a onda i Maodoa Loa.

Vildosa se upisao ubrzo, onda pogodio i trojku, a do dvocifrenog učinka je došao upravo u drugom kvartalu.

Alba je igrala u mini-serijama, brzo, iza leđa Zvezdi, a nakon jedne takve situacije, Ivanović je morao da reaguje tajm-autom.

Vildosa je pogurao kad je bilo teško, imao je 2+1, a onda i zakucavanje posle ukradene lopte.

Alba je konstantno bila u zaostatku, ali zaostatak nije bio previsok, na poluvremenu -5, 44:39.

Partizan – Fenerbahče 94:97

Nemački tim je odlično otvorio drugo poluvreme, serijom 6:0, na šta je Ivanović morao da zatraži tajm-aut.

Petrušev je smirio malo protivničku ekipu trojkom, međutim, Albu to nije sputalo, da na krilima Maodoa Loa, preokrene rezultat.

Zvezda u tim trenucima nije imala toliko problema u napadu, koliko u odbrani i sa faulovima, bacanjima za Albu.

Bilo je momenata kada je delovalo da će tim Izraela Gonsalesa u potpunosti prelomiti duel, ali se Zvezda trgla i pred poslednji kvartal, ipak, vratila vođstvo, 61:60.

Zvezda, pre svih Vildosa, bili su u kontra-ritmu, falila je i energija, pa ne treba da čudi što je Alba na startu poslednjeg kvartala napravila seriju 10:0.

Domaći su do prvih poena u poslednjoj četvrtini stigli tek posle četiri minuta, a postigao ih je Dobrić.

Isti igrač je pogotkom posle prodora razgalio navijače, ali buka i zvižduci nisu uticali na Loa, koji je nastavio da rešeta i tako praktično reši ovaj meč.

Zvezda naredni meč igra 2. marta u Minhenu protiv Bajerna.