Na pojedinačnom Atletskom prvenstvu BiH za mladje pionirke Pešić Katarina iz Rogatice osvojila prvo mjesto

Na pojedinačnom Atletskom prvenstvu BiH za mladje pionire/ke održanom  u Tuzli, atletičarka SAK „Rogatica“ i Škole atletike „Mićević“, Pešić Katarina skokom i novim ličnim rekordom od 4,78 m skoka u dalj, u konkurenciji od 27 takmičarki osvojila je prvo mjesto i titulu prvakinje „BiH“

Srebrenu medalju u disciplini skok u vis u konkurenciji od 13 takmičara, skokom od 135 cm osvojila je Despet Djurdjina.

„U Tuzlu smo pošli sa jednim ciljem da osvojimo titulu prvakinje BiH u skoku u dalj što smo i uspjeli, kao i srebrenu u skoku u vis“-istakao je trener Dejan Mićević.

On se ovim putem zahvalio  Osiguranju „Aura“ i direktoru Despet Miroslavu iz Rogatice koji su im omogućili da odu u zadnji momenat na ovo takmičenje.