Jokić nezaustavljiv protiv Vembenjame VIDEO

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su San Antonio Sparse 117:106, na gostovanju u Ostinu.

Srpski košarkaš Nikola Jokić bio je najefikasniji u redovima pobednika.

Jokić je meč završio sa 31 poenom, sedam skokova i pet asistencija.

Jokić je odigrao nešto više od pola sata, imao odličnih 13/19 pri šutu iz igre, 1/3 za tri poena i sva četiri pogođena bacanja.

Džamal Marej je za Denver postigao 15 poena i 10 asistencija.

Po 13 poena ubacili su Majkl Porter, Džastin Holidej i Kristijan Braun.

Nagetsi su dobili petu uzastopnu utakmicu, a 11. u poslednjih 12 i ostali na vrhu Zapada.

Džeremi Sohan je sa 17 poena bio najefikasniji u protivničkoj ekipi.

Po 17 su ubacili Viktor Vembenjama uz 9 skokova i Devin Vasel, dok je 13 ubacio Zek Kolins.

Bio je to susret koji su domaćini rešili da igraju u Ostinu, kako bi proširili navijačku bazu.

I uspeli su da u Mudi centru postignu rekordnu posetu od 16.323 gledalaca, ali slaba im je to bila uteha, kada su meč završili porazom.

Bio je to duel u kojem je Jokić prikazao pravu malu školu košarke velikoj nadi Teksašana, Viktoru Vembenjami.

Istina, Denver je opet pokazao određene oscilacije, prvu četvrtinu dobili su sa velikih 19 poena razlike (37:18), ali je usledio mali pad u drugoj i trećoj četvrtini.

San Antonio je pred sam kraj treće četvrtine prišao na svega četiri poena zaostatka, ali Džamal Marej je bio siguran u poslednjih 12 minuta i Nagetsi su opet stvorili dvocifrenu razliku.

Serija gostovanja Denvera nastavlja se već u nedelju kada od 20.30 gostuju Dalasu.