Finale SP Srbija – Njemačka: Neriješeno u prvom poluvremenu, egal i u nastavku (UŽIVO)

Košarkaši Srbije kreću u završnu borbu za najsjajniju medalju na Svjetskom prvenstvu.

Finalna utakmica između košarkaša Srbije i Njemačke počela je u 14.40 časova po našem vremenu. Pratite toku utakmice uživo na portalu Nezavisnih.

Svjetsko zlato u košarci reprezentacija Srbije čeka još od 2002. godine i Indijanapolisa. Danas ranije košarkaška reprezentacija Kanade osvojila je bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu, pošto u Manili u meču za treće mjesto poslije produžetka pobijedila selekciju SAD rezultatom 127:118 (34:25, 24:31, 33:26, 20:29, 16:7).

„Jako sam sretan što smo u finalu. Ovo je velika šansa za nas. Imamo priliku da igramo protiv jenog odličnog tima koji je to pokazao na ovom turniru. Pokazali su modernu košarku, ali ja želim da i mi pokažemo sve isto što smo pokazali do sada. Sve isto samo još glasnije. Svi za jednog jedan za sve“, rekao je Svetislav Pešić, selektor Srbije uoči početka utakmice.

25. – Nijemci vode rezultatom 55:53

24. – Velika nervoza u oba tima u nastavku utakmice (51:51)

23. – Prvi poeni za Srbiju tek nakon dvije i više minute igre u nastavku. Njemačka je uzvratila košem na drugoj strani. Rezultat je 50:49 za Njemačku.

22. – Na početku drugog poluvremena šut ne služi Srbiju. Njemačka vodi 49:47

21. – Svetislav Pešić tražio čelendž. Ipak, ispravna odluka sudija.

21. – POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME finalne utakmice 19. Svjetskog prvenstva u košarci

20. – ZAVRŠENO PRVO POLUVRIJEME: Srbija – Njemačka 47:47

19. – Faul Vagnera. Odgurnuo je Aleksu Avramovića. Dva slobodna bacanja za Srbiju.

18. – Aleksa Avramović pogodio za dva poena za vodstvo, ali su Nijemci uzvratili u narednom napadu. Sada je 45:44 za Njemačku

18. – Nijemci pogađaju trojku sa osam metara za vodstvo rezultatom 43:42. Tajm aut zatražio je Svetislav Pešić.

17. – Tri minute do kraja poluvremena Srbija vodi 42:38

16. – Tajma aut traži Njemačka klupa nakon što je Bogdan Bogdanović pogodio za tri poena preko ruke za novo vodstvo.

16. – 38:37 vodi reprezentacija Njemačke.

15. – Srbija povela 35:33 nakon koša Filip Petruševa, a odmah su uzvratili Nijemci trojkom.

14. – Bograd Bogdanović pogađa drugu svoju trojku za 31:30 za „orlove“

14. – Franc Vagner pogodio je sva tri slobodna bacanja. Rezultat je 30:28 za Njemačku

13. – Tri slobodna bacanja za Nijemce nakon što je zakasnio Vanja Marinković. Tajm aut zatražio je Svetislav Pešić.

12.  Počela je druga četvrtina utakmice. Srbija održava vodstvo 28:25

10. – ZAVRŠENA JE PRVA ČETVRTINA: Srbije – Njemačka rezultat je 26:23

9. – 24:21 za Srbiju vrlo efikasna utakmica do sada. Treći timski prekršaj za reprezentaciju Njemačke.

8. – Nikola Jović pogađa za tri poena novo vodstvo Srbije (22:19).

8. – Vanja Marinković preko ruke pogađa za tri poena, Nijemci uzvraćaju, sada je 19:19. Nijemci su do sada sve pogodili

7. – Novo izjednačenje 16:16.

5. – Igra se koš za koš Nijemci su vodili 14:13, a Srbija uzvraća trojkom Bogdanovića za 16:14 za „orlove“

4. – Nijemci dolaze u prvo vodstvo, rezultat 10:9 za Njemačku.

3. – Loše vijesti za Srbiju u prvim minutama utakmice. Nakon jednog duela Ognjen Dobrić se povrijedio i napustio parket.

3. – Nijemci došli do izjedenačenja 7:7, ali Srbija odmah uzvraća na 9;7

2. – Srbija vodi trojkom Stefana Jovića i Nikole Jovića za dva poena na otvaranju utakmice.

14:40 – Počela je finalna utakmica Svjetskog prvenstva za košarkaše u Manili. Prvi napad ima Srbija. Startne petorke Srbija: S. Jović, Bogdanović, Dobrić, N. Jović, Milutinov. Šruder, Obst, F. Vagner, Vojtman, Tajs.

14:36 – Utakmicu sude Letonac Gatis Šalins, Roberto Vaskez iz Portorika i Meksikanac Omar Bermudes.

14:30 – Počelo zvanično predstavljanje ekipa finalista. Slijede nacionalne himne.