Srbija pokazala zube: Kvalitet Belingema presudio “Orlovima“ (FOTO/VIDEO)

Reprezentacija Srbije poražena je na startu svoje kampanje na Evropskom prvenstvu. Engleska je bila bolja minimalnim rezultatom 1:0.

Srbija je počela dosta defanzivno.

Bio je to meč 1. kola Grupe C poslije kojeg Srbija zauzima posljednje mjesto u grupi, ali joj sad slijede preoksale dvije utakmice u kojima će pokušati da ostvari bolji rezultat i plasira se u nokaut fazu.

Srbija je platila ceh slabog početka meča, u nastavku mnogo bolja, ali ipak nedovoljno konkretna u završnici da bi stigla do izjednačenja.

Srbija drugi meč na Evropskom šampionatu igra 20. juna protiv Slovenije u Minhenu, takmičenje završava 25. juna utakmicom protiv Danske, takođe u Minhenu.

90+4 – Kraj utakmice. Engleska pobijedila.

90+ – Još četiri minute nade za Srbiju.

82′ – Kasno buđenje Srbije, čini se da ova utakmica ide u jednom pravcu.

77′ – Dobar napad Engleske i dobra prilika za Kejna, ali su prečka i Rajković zajedničkim snagama spriječili da lopta ode u gol.

65′ – Smjenjuju se u napadima jedni i drugi, ali neki ozbiljnijih prilika nema.

61′ – Dušan Tadić i Luka Jović ulaze na teren. Pokušaj trenera Srbije da malo promiješa karte u napadu u vjeri da će nešto da se desi.

58′ – Poslije blage iniciajtive Srbije, Engleska ponovo stavlja utakmicu u svoje ruke pokušavajući da umrtvi ritam.

49′ – Čini se da je Srbija u drugi dio ušla nešto odlučnije sa namjerom da se nju više pita.

II POLUVRIJEME

Morala bi i trebala bi reprezentacija Srbije mnogo bolje u drugom poluvremenu.

45+2 – Kraj prvog dijela igre. Moraće Piksi da obavi razgovor sa svojim izabranicima. Ovo je bilo dosta blijedo i letargično.

45+ – Igraće se još 2 minute u prvom poluvremenu.

41′ – Problemi za Srbiju povrijedio se Filip Kostić i čini se da neće moći da nastavi utakmicu. Veliki udarac za Srbiju. Njega će zamijeniti Filip Mladenović.

33′ – Bez velikih promjena na terenu. Engleska idalje sve drži u svojim rukama. Srbija previše pasivna.

25′ – Velika šansa za Englesku da udupla prednost. Voker je imao dobru priliku, ali završilo se dobro za Srbiju.

20′ – Dobra prilika za Srbiju. Poslije greške odbrane Engleske Mitrović je dobio priliku, šutirao, ali je lopta otišla pored gola.

14′ – Odjekuje sa tribina pjesma posvećena Belingemu.

12′ – GOL za Englesku. Belignem je loptu pospremio u mrežu poslije centaršuta Sake.

10′ – Slobodan udarac na Engleze, ali je napravljen prekršaj u napadu nad Aleksandrom Mitrovićem koji i nije imao previše dodira sa loptom od samog starta.

6′ – Engleska polako uzima loptu u svoje noge. Srbija za sada u podređenom položaju.

2′ – Dosta tvrdo, još uvijek traje ispitivanje snaga.

I POLUVRIJEME

20:55 – Igrači su izašli na teren, slijedi intoniranje himni.

20:45 – Najbolji teniser svih vremena poslao je svoju poruku podrške srpskoj reprezentaciji.

20:23 – Podrška za srpsku reprezentaciju je, i pored današnjih nereda, jako dobra. Ne osjeti se pad atmosfere te se polako osjeća da dolazimo do tačke usijanja.

A evo kako to i grafički izgleda.

• ENGLESKA: Pikford – Voker, Stons, Guehi, Tripije – Rajs, Aleksander-Arnold – Saka, Belingem, Foden – Kejn.
  • SRBIJA: Rajković – Milenković, Veljković, Pavlović – Gudelj, Lukić – A. Živković, S. Milinković-Savić, Kostić – Vlahović, A. Mitrović.

20:04 – Izašle su postave i jedne i druge reprezentacije. Pomalo iznenađuje činjenica da je Dušan Tadić ostao na klupi

19:51 – “Orlovi su stigli na stadion

Lete stolice na sve strane: Tuča navijača Srbije i Engleske (VIDEO)

19:47 – Nešto što je trebalo da bude posebno i da se dugo pamti trenuto je u sjenci brojnih sukoba koji su se desili. Naime, prema novim informacijama, tačnije srpskim navijačima koji su neposredno učestvovali u sukobima, posljednja sazanja su da su njih prvo napali engleski navijači.