Ova Barsa je baš moćna: Flikova mašina nastavlja da gazi, Katalonci dočekuju „El klasiko“ sa čelne pozicije

Fudbaleri Barselone nastavljaju da nižu pobjede u Primeri.

Barsa je večeras na svom terenu savladala Sevilju sa ubjedljivih 5:1 u, barem na papiru, derbiju 10. kola šampiona Španije.

Od derbija nije bilo ništa, jer je večeras igrala samo ekipa trenera Hansija Flika i do vrha napunila mrežu gostiju iz Andaluzije.

Poveli su Katalonci u 24. minutu golom Roberta Levandovskog iz penala, a samo četiri minuta kasnije bilo je 2:0 kada je Pedri pogodio na asistenciju Lamina Jamala.

Do kraja prvog dijela već je bilo 3:0, a svoj drugi pogodak na meču potigao je Robert Levandovski koji je skrenuo loptu u gol poslije udarca Rafinje.

Domaćin je novi udarac zadao u 82. minutu i to preko mlado “akademca” Pabla Torea. Sevilja smanjila na 4:1 pogotkom Stanisa Idumba tri minuta prije kraja, ali je samo minut kasnije Tore postao dvostruki strijelac, ovog puta iz slobodnog udarca, i postavio konačan rezultat.

Pored rezultata, ističemo da se vezista Barse Gavi vratio na teren poslije oporavka od teške povrede.

Barsa je lider prvenstva sa 27 bodova, tri više od Reala pred “El klasiko” koji nas očekuje u narednom kolu na “Santjago Bernabeu”.