Očajan debi Mbapea: Real sezonu započeo remijem protiv Majorke

Fudbaleri Real Madrida nisu uspjeli da zabilježe pobjedu na startu nove sezone La Lige, pošto su u prvom kolu remizirali sa Majorkom rezultatom 1:1.

Real je poveo u 13. minutu kada je Brazilac Rodrigo postigao prelijep gol koristeći dodavanje petom svog sunarodnika Vinisijusa Žuniora.

Međutim, Majorka je izjednačila u 53. minutu golom Vedata Murića, koji je glavom poslao loptu u mrežu nakon kornera koji je izveo Danijel Rodrigez.

Real Madrid je u završnici meča intenzivirao napade, dok je Majorka pokušavala da iskoristi kontranapade. I pored napora da se postigne pobjedonosni gol, rezultat se nije mijenjao.

Nijedna od zvijezda koje su se našle na terenu, uključujući Kilijana Mbapea, Džuda Belingema, Luku Modrića i Fedea Valverdea, nije uspjela da promeni ishod, dok je Majorka pokazala da rezultati ne zavise samo od imena.

U drugom kolu, Real Madrid će ugostiti Valjadolid, dok će Majorka gostovati Osasuni u Pamploni.