
Pirot proglasio Vučića za personu non grata
Jednoglasnom odlukom Zbora građana Pirota, predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić proglašen je nepoželjnom osobom na teritoriji ovog grada.
Na Zboru Piroćana koji je održan 19. marta, jednoglasno je odlučeno da od Skupštne Grada Pirota, ali i gradonačelnika Vladana Vasića traže da iznesu stav o nasilju koje je izvršeno prema studentima i građanima tokom protesta “15. za 15” koji je 15. marta bio održan u Beogradu, pišu Južne vesti.
Traže i da obaveste pirotsku javnost da li su na bilo koji način pružili podršku i pomoć studentima iz Pirota koji su tom prilikom zadobili povrede. Takođe zahtevaju i imena i prezimena funkcionera koji su boravili u kampu režimskim “studenata koji žele da uče”.
Da navedeni organi obaveste javnost o tome koji su direktori pirotskih javnih preduzeća i ustanova boravili u tzv. „Ćacilendu“ rame uz rame sa naoružanim licima iz kriminalne sredine pod „fantomkama“, iz kog razloga su navedena lica boravila tamo, kao i da ovi organi iznesu svoj stav o navedenom – naveli su.
Zbog svih odluka koje su doneli 19. marta, na poslednjem Zboru koji je održan 24. marta, odlučeno je da se predsednik Aleksandar Vučić proglasi “personom non grata” na teritoriji Grada Pirota.