Srbije iz debakla u POBJEDU nad Australijom (VIDEO)

Nakon što je u prvom dijelu igre Australija potpuno razbila odbranu Srbije i vodila sa 24 koša razlike, nevjerovatnim preokretom Srbija je u produžetku pobjedila sa 95:90 i ušla u polufinale olimpijskog turnira u košarci.

Po četvrtinama rezultat se kretao 17:31, 25:23, 25:11 i 15:17, da bi se sa rezlutatom 82:82 ušlo u produžetke.

U produžecima je Srbija napravila razliku 13:8 zahvaljujući fanstastičnom Jokiću koji je postigao odlučujuće poene,

Nemoćni su bili srpski košarkaši u prvom poluvremenu i to je bio najjači utisak. Rešetali su Gidi i Mils naizmenično, a odbrana Srbije bila je nepostojeća. 20 poena pomenutog Milsa i 13 Gidija, previše za dvije četvrtine košarke. Plejmejker Autralije je u jednom trenutku imao 18 poena, a kompletan tim Srbije zajedno 17!

Imala je Australija u prvom dijelu i 24 poena prednosti (20:44), sve je funkcionisalo u njihovoj igri, a bijesni selektor Pešić je „ludio“ na tajm-autima. Defanziva je bila osnovni problem, selektor je ukazivao na to da Srbija  ima četiri mala faula, a da se Australci šetaju kroz reket.

Probudili su se djelimično krajem druge dionice. Aleksa Avramović i Marko Gudurić su pojačali energiju, malo je utegnuta odbrana, a rezultat je smanjen na pristojnih -12 (42:54).

Kakvi smo Srbiju videli u trećoj četvrtini. Defanzivna klinika Alekse Avramovića, mnogo jača agresivnost cijelog tima.

Iako nisu igrali perfektno, koristilu su sve greške rivala i trojkom Bogdana Bogdanovića, a potom i Dobrića prokrenuli rezultat! 67:65 na kraju treće dionice.

Igralo se koš za koš u poslednjoj dionici. Vasa Micić je u jednom trenutku sam držao igru Srbije na svojim leđima, ali je umalo postao tragičar.

Nakon produžetaka rezltat je preokrenuo Nikola Jokić i u odbrani i koševima u napadu, što je bilo presudno za pobjedu Srbije.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Nikola Jokić sa 21 poenom a pratili su ga Bogdan Bogdanović sa 17 poena i Vasilije Micić sa 14.

Kod Australije su se istakli Mils sa 24 poena i Gidi sa 25.

U polufinalu Srbija igra sa pobjednikom iz meča SAD – Brazil.