Liga konferencija: Vest Hem prvi finalista

AZ je imao inicijativu, posjed lopte od 70 odsto, ali nikako nisu uspjeli da dođu do pogotka. Domaćini su uputili 12 šuteva, naspravm osam rivala, od čega četiri u okvir gola.

Izdržali su gosti kontrolu AZ-a i nagradili se golom u ćetvrtom minutu sudijske nadoknade, strijelac je bio Pablo Fornals. Pogodio je mrežu Mejtua Rajana efektnim šutem van akznenog prostora.

Vest Hem će imati priliku da se bori za novi evropski trofej u klupskim vitrinama, za sada ih ima dva, Kup pobjednika kupova 1965, i Intertoto kup 1999. godine

U Bazelu se igra mnogo interesantniji duel, u kom je Fiorentina uzvratila sa 2:1 i sa ukupnih 3:3 se otišlo u produžetak.

Nikolas Gonzales je postigao oba gola “viole”, u 35. pa 72. minutu. Zeki Amduni je postao na 1:1 u 55. minutu.