Vestrbukovih 37 nije dovoljno: Finiks jači od oslabljenih Klipersa (VIDEO)

Finiks Sansi poveli su sa 3-1 u plej-of seriji prvog kola zapadne konferencije protiv Los Anđeles Klipersa.

Učetvrtoj utakmici serije, drugoj u “Kripto areni” u “gradu anđela”, tim iz Arizone slavio je rezultatom 112:100 i došao na korak od polufinala.

Klipersi su ponovo bili oslabljeni i bez Kavaja Lenarda, a Sansi su drugim brejkom, a trećom vezanom pobjedom u seriji, praktično je prelomili u svoju korist.

U noći između utorka i srijede od 04.00 moći će da završe sav posao i, najvjerovatnije, stanu na crtu Denver Nagetsima u narednoj rundi.

Klipersi su u drugoj četvrtini imali dvocifrenu prednost, +11, ali su velikom serijom 14:0 košarkaši Finiksa uspjeli da preokrenu.

Na poluvremenu smo imali rezultatski egal sve dok u posljednjem kvartalu gosti nisu uspjeli da se potpuno odlijepe. Ključna je bila serija 9:0 u samom finišu kada je Finiks poveo sa 109:96 i tu je bio kraj otpora Klipersa.

Najefikasniji igrač susreta bio je Rasel Vestbruk, ali njegovih 37 poena, šest skokova i četiri asistencije nije bilo dovoljno Klipersima.

Finiks je bio predvođen Kevinom Durentom sa 31 poenom, 11 uhvaćenih lopti i šest asistencija, kao i Devinom Bukerom sa 30 poena, devet skokova i sedam asistencija.

Sjajni su još bili Kris Pol sa 19 poena i devet asistencija, od čega čak 12 koševa u odlučujućoj četvrtini, dok je Diandre Ejton imao dabl-dabl od 15 poena i čak 13 skokova.

Prvi sljedeći u taboru Klipersa, do Vestbrukovih 37, bio je Pauel sa 14, Man sa 13, odnosno, Gordon sa 10 pogodaka, navodi B92.