Španija deklasirala Srbiju, drugi poraz Orlova u Ligi nacija

Fudbalska reprezentacija Španije je u četvrtom kolu Lige nacija pobijedila selekciju Srbije rezultatom 3:0.

Španci su poveli već u petoj minuti susreta i to zahvaljujući kombinaciji defanzivaca. Pedro Porro je asistirao Aymericu Laporteu koji je matirao srbijanskog golmana za rezultat prvog dijela.

U 54. minuti je dosuđen penal za domaće, ali je Alvaro Morata šutirao preko gola, no iskupio se 11 minuta kasnije kada je nakon asistencije Fabiana Ruiza udvostručio prednost Crvene furije.

Igrao se 76. minut susreta kada je Strahinja Pavlović dobio direktan crveni karton da bi svega minutu kasnije aktuelni prvaci Evrope kaznili fudbalere Srbije i preko Alexa Baene postavili konačan rezultat susreta.

Španci su prvoplasirani na tabeli grupe 4 s deset bodova iz četiri susreta dok je Srbija treća sa četiri osvojena boda.

U sljedećem kolu Španija će gostovati kod selekcije Danske dok Srbiju očekuje takođe gostovanje i to kod reprezentacije Švicarske.