OSVETA ZA KOŠARKAŠE: Vaterpolisti za finale deklasirali Amerikance

Preporođena reprezentacija Srbije se plasirala u finale nakon što je pobjedila SAD rezultatom 10:6, po četvrtinama 2:2, 4:2, 2:2, 2:0.

Sjajna reprezentacija Srbije nakon lošeg početka na turniru vratila se u svoj ritam i pobjedom u polufinalu nad SAD se izborila za priliku da osvoji olimpijsko zlato.

Nakon početnog vođstva SAD 2:0 Srbija je golovima Nikole Jakšića i Save Ranđelovića izjednačila, da bi golovima Petra Jakšića i Nikole Jakšića povela sa 4:2. Tu prednost je Srbija održavala sa dva uzastopna gola Nikole Dedovića. Nakon treće četvrtine se sa rezultatom 8:6 ušlo u završnicu meča.

U dramatičnoj zadnjoj četvrtini reprezentativci Srbije su uspjeli da sačuvaju prednost. Golom Nikole Dedovića Srbija je povećala prednost na 9:6, a odmah zatim i na 10:6 golom Nikole Jakšića, što je bilo nedostižno za Amerikance.

Nije išlo Dušana Mandića koji je imao 0:5, ali jeste Nikolu Dedovića koji je postigao 4 gola i bio najbolji igrač utakmice. Odličan u odbrani je bio golam Radoslav Filipović koji je bio nepremostiva prepreka za Amerikance.

U finalu će reprezentacija Srbije igrati protiv pobjednika meča Hrvatska-Mađarska.