Zbog načina na koji radi Tadić Stojisavljevićeva ponovo se vratila nada javnosti da i u domaćem pravosuđu postoje tužioci koji rade svoj posao sa voljom, a ne samo zarad plate.
Breme koje nosi Tadić Stojisavljevićeva znaju samo ona i, naravno, njena porodica.
Kada je to breme sve teže onda je logično da vam mnogi postavljaju ono pitanje na kojem većina pada i odustaje, a glasi: “Šta će ti to, za koga se boriš, daj nađi neki drugi, bolje plaćeni posao”.
Dugo godina u sudnicama Republike Srpske advokati su bili ti koji su dominirali u postupcima, jer se radi o ekspertima, mahom bivšim sudijama ili tužiocima, koji pravo drže u malom prstu.
Sa druge strane, tužioci su zastupali predmete tek toliko da se ne zamjere nikome, pa nije ni čudo što je većina postupaka okončana oslobađajućim presudama, posebno kada se radilo o privrednom kriminalu.
O kakvoj dominaciji se radilo dovoljno govori i podatak da se sudije još uvijek boje takvih advokata, posebno kada im zaprijete.
Kada godinama dominirate u sudnicama, osim naravno materijalne koristi, naviknete i da je vaša zadnja, a onda se pojavi neko ko vam se suprotstavi. Jednom, dvaput, triput. Ne zato što mu je to hir, već zato što mu je to posao i što ga radi savjesno.
U banjalučkom Okružnom sudu, i to na ročištu na kojem su otvarani predmeti zaplijenjeni tokom pretresa u slučaju “Dejan Kusturić” i istrage o višemilionskom kriminalu tokom pandemije virusa korona, republičkom tužiocu Sanji Tadić Stojisavljević je pozlilo nakon komentara iskusnog i poznatog advokata Jasminke Jovišević.
Sudska policija RS je odvezla Tadić Stojisavljevićevu da joj se ukaže pomoć.
Pitanje je samo koji će biti epilog ovog slučaja, da li će se sve utišati kao da se ništa nije dogodilo, a što bi, prema stavu pravnih eksperata, bio prvorazredni skandal i udar u temelje nečega što se zove pravni poredak ili će neko već jednom reagovati i utvrditi šta se tačno dogodilo i da li će neko zbog toga odgovarati.