Informacija je bila poput bombe, posebno što se znalo da je „najtraženiji“ određeni vremenski period prije hapšenja bio u Banjaluci, vozio vrlo uočljiv automobil i nije bio uhapšen.
Neko će reći da se baš za vrijeme boravka „najtraženijeg“ u najvećem gradu Srpske radilo na prikupljanju dokaza, ali onda on nije uhapšen zato što je najtraženiji,.
Postavlja se pitanje da li je i Samardžija imao svog anđela čuvara poput njegovih prethodnika, dok je boravio u Banjaluci, pa hapšenje nije nikome padalo na pamet ili je ipak, Samardžija trebao biti uhapšen upravo na Jahorini kako bi se poslala određena poruka.
Nije Samardžija prvi koji bi imao čuvara u Banjaluci.
Dovoljno je samo spomenuti Miloša Božovića koji je imao zaštitu visokopozicioniranih pripadnika MUP-a Srpske, a istovremeno je za njim bila raspisana Interpolova potjernica Crne Gore zbog krivičnog djela teškog ubistva. Božović je uhapšen u julu 2021. godine sa policijskim službenicima MUP-a Srpske.
Godinu dana kasnije uhapšen je i Nedeljko Lubura dugogodišnji službenik MUP-a Srpske i to zbog kako je saopšteno, organizovanog kriminala i pomaganja izvršiocu krivičnog djela.
Možda su sve ovo slučajnosti da upravo policijski službenici stoje iza čuvanja bjegunaca od zakona, ali je onda previše toga slučajnog u Republici Srpskoj.
Da nema tih slučajnosti možda bi se do sada već znalo da li je i ko pomogao Ivici Miškoviću osuđenom na četiri godine zatvora zbog zlostavljanja djevojčice, da biciklom prebjegne u Hrvatsku.
Da ima malo manje pomenutih slučajnosti možda Kinez ne bi mogao tako lako pobjeći iz zatvora u Trebinju, pa se navodno, slijepo tumarajući po hercegovačkom kršu domoći skloništa i umaći pravdi.
Srpskainfo