Srbija završila učešće na EURU

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno sa Danskom 0:0 u 3. kolu C grupe Evropskog prvenstva u Nemačkoj, a ovim rezultatom takmičenje završava za „Orlove“.

Danska – Srbija 0:0

Engleska i Slovenija su odigrale nerešeno, tako da izabranici Dragana Stojkovića Piksija svoju misiju u Nemačkoj skončavaju na poslednjem četvrtom mestu u grupi.

Imala je Srbija svoje šanse, ali se stiče utisak da je pritisak i napadačka igra došla prekasno!

Piksi je iznenadio kompletnu javnost sastavom, poslao je Mijailovića na teren od prvog minuta, počela je Srbija i bez Tadića i Vlahovića, a igra u prvom delu igre nije bila dobra.

Rajković je u nekoliko navrata spasao siguran gol, a jedan jedini udarac u okvir gola Danske u prvom poluvremenu dovoljno govori o odnosu snaga.

Drugi deo igre, druga slika na terenu.

Jović i Tadić su ušli umesto Samardžića i Gudelja, a Srbija je zaigrala znatno ofanzivnije! Rasplamsala se borba, pokušavali su naši momci, ali bez uspeha.

U 53. minutu Jović postiže gol posle proigravanja Tadića, ali ga sudija iz Francuske poništava zbog milimetarskog ofsajda.

Od 67. minuta, Srbija je igrala sa tri napadača, Vlahović je zamenio Ilića, a totalna ofanziva je pokazala planove „Orlova“.

Nastavila je Srbija sa napadima, a umalo je nagrađena u 78. minutu. Andersen je udario Mitrovića laktom u kaznenom prostoru, ali je Leteksje samo odmahnuo rukom.

Još jednom je Mitrović tražio penal u 83. minutu kada ga je povukao Mele, ali je umesto kaznenog udarca dobio žuti karton!

Sergej Milinković Savić je dobio priliku u 87. minutu, a umalo da postane heroj Srbije.

Tadić je sve uradio, ostavio mu je idealnu loptu na 16 metara, ali je SMS jako slabo šutirao.

Trudili su se naši momci, grizli, ali nisu mogli do gola!

Ispostavilo se da je poraz od Engleske u prvom kolu koštao „Orlove“ prolaza, a jedan postignut gol na celom Evropskom prvenstvu govori da možda i nismo zaslužili da idemo u drugu fazu.

Engleska je završila na čelu grupe, Danska je druga, Slovenija treća, a Srbija četvrta!

Zanimljivo, Danska i Slovenija imaju isti broj bodova, istu gol razliku, isti broj žutih kartona, a na kraju je Danska druga zbog boljeg skorta u kvalifikacijama!

Tok meča:

Drugo poluvreme

94. minut –Još jedna prilika, probao je Tadić, ali Šmajhel siguran! SVE JE MANJE VREMENA!

92. minut –Kakva prilika za Srbiju, Tadić je uradio sve, ostavio loptu za Sergeja koji je jako slabo šutirao!

90. minut –Pet minuta nadoknade i nade za Srbiju!

89. minut – Nova prilika za Srbiju, Vlahović je šutirao glavom, ali odličan Šmajhel!

88. minut – Izmena i u Danskoj, Eriksena menja Poulsen!

87. minut – Poslednja izmena u selekciji Srbije, Milinković – Savić menja Lukića!

83. minut –Kakva drama u Minhenu! NEVEROVATAN pritisak naših momaka, tražio je Mitrović penal, povučen je od strane Melkea, a od svega žuti karton za napadača Srbije! Neverovatna odluka Leteksjea!

81. minut –NAJBOLJA prilika na meču za Mitrovića. Vlahović se izborio za loptu, dodao do Mitrovića, a ovaj šutirao sa 6 metara pored gola Šmajhela!

78. minut –Mitrović je ostao da leži. Andersen je laktom udario napadača Srbije u kaznenom prostoru! Ostaje da se vidi da li će reagovati VAR! Ništa od kaznenog udarca!

73. minut – Još jedna izmena u Srbiji, Mladenović menja Mijailovića! Živković prelazi na drugu stranu terena!

72. minut –Bacio se Skov Olsen kao da ga je udario auto u kaznenom prostoru Srbije, ali od penala naravno nema ništa!

71. minut –Kakav potez Tadića, petom je proigrao Mijailovića, ovaj je centrirao, ali Vestergard otklanja opasnost! Nakon kornera, opet Vestergard najviši!

67. minut –Vlahović menja Ilića! Srbija sa TRI napadača do kraja meča!

65. minut – Kakva prilika za Dansku, Vestergard je nakon kornera šutirao glavom, ali siguran Rajković!

64. minut – Prilika za Srbiju, loš centaršut Mijailovića!

62. minut –Još jedna prilika za naše protivnike, ali Hjulmand OČAJNO šutira!

60. minut – Opasan napad Danaca, dugo je trajao napad, na kraju je šutirao Hojberg, ali preko gola!

57. minut – Otvorila se utakmica u Minhenu, mnogo zanimljiviji meč gledamo u drugom poluvremenu! Srbija izgleda mnogo opasnije!

53. minut – UH, poništen je gol Srbije zbog ofsajda! Tadić je proigrao Jovića, on obišao golmana danske, šutirao, loptu je u svoju mrežu smestio Andersen, ali je podignuta zastavica! Čeka se VAR!

51. minut –Još jedna prilika za dansku, Hojlund je kombinovao sa Skov Olsenom, ovaj šutirao, ali mu je udarac izblokiran. Odbranila se Srbija i posle kornera!

49. minut – Korner za Srbiju, prvi na meču! Tadić je centrirao, Milenković pokušao, ali otklanja opasnost Skov Olsen!

49. minut – Rasplamsala se borba u Minhenu, Danci su ponovo pretili, onda je Srbija krenula u kontru, Mitrović je povučen, ali je francuski sudija ostao nem!

48. minut – Danci su sada bili opasni, dva centaršuta, ali je reagovao Živković!

47. minut – Pritisak Srbije, Mitrović je bacio na muke defanzivce Danske, ali je intervenisao Vestergard!

46. minut – Dvostruka izmena u reprezentaciji Srbije, na teren će Jović i Tadić, na klupu se sele Samardžić i Gudelj! Ovo je mnogo ofanzivnija postava srbije!

Izmena i u Danskoj, Skov Olsen menja Vinda!

Kraj prvog poluvremena!

Prvo poluvreme

45. minut –Vukao je loptu Pavlović 50 metara, proigrao je Živkovića, ali je Asndrija bio u nedozvoljenoj poziciji!

44. minut – Pokušao je Živković, centrirao je, ali je Vestergard lagano otklonio opasnost!

42. minut –Još jedan opasan napad Danske, pleli su mrežu oko gola Srbije, Mele je probio, promenio stranu, usledio je centaršut, ali je Rajković opet odlično reagovao!

39. minut – Nova dobra prilika za Dansku, kombinovali su ispred šesnaesterca Srbije, šutirao je Vind, ali preko gola!

38. minut –Srbija nije opasna u napadu! Čini se da će nešto morati da se menja, u suprotnom, teško će „Orlovi“ do gola!

34. minut – Novi faul Danaca nad Mitrovićem. Izuzetno grubo igraju naši proitivnici. Srbija odlično parira, ali nema ideju u napadu!

31. minut –Opasan napad Danske, Eriksen je pokušao da proigra napadače, ali je fantastično reagovao Pavlović! Korner za Dance. Izveli su kratko, šutirao je Hojlund, brani Rajković!

30. minut –Žuti karton i za Hjumlanda. Nekontrolisano je startovao na Ilića!

27. minut – Oslobodili su se „Orlovi“ pritiska Danaca. Vind je bio oštar u startu nad Pavlovićem i zaradio je žuti karton!

23. minut –Totalna konfuzija u kaznenom prostoru Srbije, pritisak Danaca! Korner je bio za Dansku, Vind je ušao u gol sa Rajkovićem i loptom, ali je ona već izašla van terena, a bio bi i faul fudbalera Danske!

21. minut –Kakva prilika za Dansku, Ilić je pogrešio, Eriksen tukao, Rajković odbranio.

19. minut – Dva kornera u nizu za Dance, Eriksen je centrirao, ali je Rajković siguran na golu!

18. minut – Još jedan opasan napad Danske, Mele pravi mnogo problema odbrani Srbije. Probio je, pokušao da centrira, ali je iznudio korner.

16. minut –Opasan napad Danske, Mele je centrirao, Bah je ostao sam ispred Rajkovića, ali nije šutirao dobro glavom. Tražili su Danci penal, ali je Leteksje samo odmahnuo rukom!

16. minut – Dobar pokušaj Srbije, Mitrović je istrčao, ali nije imao podršku saigrača.

14. minut –Dugo kombinuju reprezentativci Srbije, ali nemaju završni pas pred golom Danske.

11. minut – Dobro su kombinovali Lukić i Živković, ali ipak prejak pas za igrača PAOK-a. Prva pretnja Srbije.

9. minut – Kombinuju reprezentativci Srbije na svojoj polovini, lopta je u ovom periodu meča više u nogama naših fudbalera.

7. minut – Visoki presing Srbije, Mitrović je pritisnuo odbranu Danske koja je u problemu, ali ipak uspevaju da zadrže loptu u svom posedu!

4. minut –Žuti karton za Milenkovića. Bio je štoper Srbije u duelu sa napadačem Mančester junajteda Hojlundom, čini se da je javna opomena preoštra! Danci su napravili faul u napadu iz slobodnog udarca.

2. minut – Danci imaju više loptu u svojim nogama, Srbija je pokušala dugom loptoim, ali neprecizno!

1. minut – Počela je utakmica u Minhenu, prvi napad za Dance.

SRBIJA: (3-4-2-1) Rajković – Veljković, Milenković, Pavlović – Mijailović, Ilić, Gudelj, Lukić, Živković, Samardžić – Mitrović.

DANSKA: (3-4-1-2): Šmajhel – Andersen, Kristensen, Vestergard – Bah, Hjulmand, Hjobjerg, Mele, Eriksen – Vind, Hojlund.