Sabornost pobijedila na futsal turniru u Gacku: Prikupljen novac ide za završetak izgradnje Hrama

Sabornost pobijedila na futsal turniru u Gacku: Prikupljen novac ide za završetak izgradnje Hrama

Da su Gačani i Hercegovci neko uz koga bi najlakše definisali termin sabornost, pokazali su nebrojno puta do sada. Završetak izgradnje Hrama Svete Trojice alarmiralo je gotovo svakog žitelja ove opštine, a futsal turnir odigran danas u dvorani Kulturno –  sportskog centra, pokazao se kao pun pogodak, gdje su osim domaćih ekipa učešće uzeli i futsaleri, ali prije svega, humanitarci iz gotovo svih opština istočne Hercegovine.

I dok u vremenu tranzicije, često zaboravimo možda i na stvari koje su svetinja, u Gacku se zna u šta se nikada ne dira, u mjesta gdje se sabiramo. Da bi ta mjesta bila još bolja, moramo svi ugraditi sebe i dati svoj doprinos. A samom organizacijom futsal turnira, Gačanin Predrag Radmilović, zajedno sa Crkvenom opštinom Gacko i blagonaklonim stanovnicima dao je nemjerljiv značaj i doprinos.

Za portal „Hercegovina times“ apostofira da je ovo jedan od dana kada smo ponosni i srećni, jer činimo puno zajedništvom, druženjem i igrom na „petoparcu“.

Sabornost je pravi termin za turnir koji je odigran u našem gradu, a srećan sam jer smo pokazali da smo uvijek tu kada treba da smo zajedno i svi za jedno. Turnir  je prošao perfektno sve u duhu fer –pleja, bila je prijateljska igra, ali smo s druge strane gledali i odličan futsal. Ovom prilikom moram da pohvalim jednu ekipu iz Trebinja, zvali su se Mokri Dolovi a ti momci skupili su u svom naselju 510 konvertibilnih maraka što je za svaku pohvalu. Hvala i svim ostalim ekipama koje su ovaj dan učinile veličanstvenim“ rekao je Radmilović.

Publika je uživala u dobrom futsalu

Prema njegovim riječima, empatija i altruizam prisutni su u mjestu koje voli i u kojem živi. Nema dileme, ovaj turnir pokazatelj je da, kako on kaže, samo potrebno pokrenuti pozitivne stvari, a dobar odziv ekipa i solidarnost su zagarantovani.

Ubijeđen sam da kod nas rastu neki novi Srbi, a ti novi Srbi su lijepi, pametni, umiveni slobodom, ljubavlju prema otabžini i uvijek pokažu zajedništvo kada je potrebno. Ovo je dokaz da svetosavsko i svetovasilijevsko Gacko može i ova akcija je otvorila širom vrata, posebno mladima, a ja im se stavljam na raspolaganje kad god treba“, rekao je Radmillović dodavši da je rezulatat bio u drugom planu a pobijedila je domaća ekipa WWIN Gacko.

Sutra, u Kino sali u Gacku, biće još jedna akcija donatorskog tipa a riječ je o predstavi Dramske sekcije SŠC „Pero Slijepčević“ Gacko. Ulaz je simbolično 5 KM dok je za djecu besplatan.

Hercegovinatimes

CATEGORIES
Share This