Krah basketaša Srbije na Olimpijskim igrama, ostali su bez medalje kao prvi favoriti

Srbija je sinoć na Olimpijskim igrama doživjela veliko razočarenje, budući da je njena basket reprezentacija eliminisana s turnira na kojem je bila prvi favorit za zlato.

Nakon što je grupnu fazu završila na petom mjestu, Srbija je morala u play-inu da se bori za polufinale, koje su osigurale samo prve dvije selekcije, a tamo je poražena od Francuske.

Francuzi su srpske basketaše savladali sa 22:19 i tako prošli u polufinale te Srbiju ostavili bez medalje u ovom sportu. Interesantno je da dosad Francuska nikada nije savladala Srbiju, s kojom se sastajala deset puta u prošlosti.Na svih deset mečeva Srbija je slavila, ali ovaj put su Trikolori bili uspješniji i odnijeli su trijumf za plasman u polufinale.

U drugom duelu play-in turnira, Litvanija je savladala Poljsku sa 21:15, a sada su poznati polufinalni parovi.

U borbi za finale večeras će prvo igrati Latvija i Francuska od 18 sati, a odmah nakon njih na teren izlaze Holanđani i Litvanci.