Drama na „Koševu“: Sarajevo prošlo dalje nakon penala

Fudbaleri Sarajeva plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

Na Olimpijskom stadionu „Asim Ferhatović Hase – Koševo“ savladali su ekipu Aktobea iz Kazahstana nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Nakon 120 minuta igre na „Koševu“ rezultat je bio 3:2 u korist gostiju koji su na revanš utakmicu stigli sa zaostatkom od 0:1 iz prvog meča igranog sedam dana ranije.

U večerašnjem revanšu na „Koševu“ Kazahstanci su stvari na početak vratili u 41. minutu. Bila je to prva ozbiljnija prilika za Aktobe. Prodor je napravio Dumbuja, a loptu u mrežu za 1:0 pospremio Umaev.

Radost za domaće navijače donio je u 57. minuti Gulijašvili koji je nakon solo prodora poentirao za 1:1.

Igrao se 76. minut kada je loše reagovala odbrana Sarajeva nakon kornera, a na loptu u mrežu za 2:1 za Aktobe proslijedio Tanzarikov. Sa tim rezultatom okončano je 90 minuta igre, pa je utakmica ušla u produžetke.

Novi šok za domaće navijače desio se u 94.minutu. Za 3:1 fantastično je pogodio Džairo, ali se „bordo tim“ vrlo brzo ponovo vratio u meč. Za 3:2 strijelac je već u 96. minutu bio Oliveira koji je iskoristio lošu reakciju golman Aktobea.

U penal lutriji više sreće imali su fudbaleri Sarajeva čiji je golman odbranio dva penala.

Naredni meč ekipa Sarajeva igra idućeg četvrtka na „Koševu“ protiv ekipe Spartaka iz Trnave.