Selektor Dragan Stojković Piksi objavio je širi spisak igrača na koje računa za susrete koji se igraju 20. marta u Beču i tri dana kasnije u Beogradu.
Imena koja su se našla na spisku podgrijala su određene sumnje sportske javnosti u Srbiji i regionu. Naime, svi su očekivali da će se na popisu igrača naći i golman Vanja Milinković Savić, ali je on izostao, ne zna se zbog čega. Ovaj čuvar mreže i bukvalno briljira na golu Torina, ali očigledno još uvijek nije spreman da se stavi na raspolaganje nacionalnom timu.
Mnogi stručnjaci u Srbiji smatraju da čuvar mreže Torina treba da brani za reprezentaciju i da mora biti u prednosti u odnosu na Predraga Rajkovića, koji je napustio Majorku i preselio se u Saudijsku Arabiju. Mnogi su stava i da je Milinković Savić ispred Đorđa Petrovića, koji je trenutno član Strazbura, a u koji je stigao iz redova Čelzija.
Očigledno je da i dalje tinja neki vid sukoba između selektora i braće Milinković Savić.
Sergej, koji je član Al Hilala, nije obukao dres „Orlova“ poslije Evropskog prvenstva, a dobro obaviješteni poznavaoci prilika u FS Srbije tvrde da to neće ni uraditi sve dok na klupi kao selektor sjedi upravo Dragan Stojković Piksi. Iako mnogi ne žele to da priznaju, čini se da je i golman Torina odlučio da neodazivanjem podrži brata.
Da je golman u sjajnoj formi potvrdio je i trener Torina Paolo Vanoli izjavom da je Vanja Milinković Savić potcijenjen čuvar mreže. Ova izjava još više je podgrijala one struje koje nisu po mjeri aktuelnog selektora Stojkovića.
I sam selektor je jesenas pred novinarima otvoreno rekao da Sergej Milinković Savić ne želi da igra za Srbiju i to je obrazložio psihološkom blokadom. Takođe, selektor je rekao i da je razgovarao s Vanjom Milinković Savićem i da mu je ovaj rekao kako je povrijeđen, iako je u to vrijeme bez ikakvih problema branio za Torino.
Izgleda da je selektor Stojković prelomio i podvukao crtu ispod koje su ostala braća Milinković Savić, koje sigurno nećemo gledati u dresu reprezentacije dok je Piksi selektor.
Vanja Milinković-Savić je 19 puta branio za Srbiju, a tokom fudbalsku karijere je, pored Torina, još bio član Vojvodine, Mančester junajteda, Lehije Gdanjsk, SPAL, Askolija i Standarda.
Srpskainfo