Belgija minimalnim rezultatom slavila protiv Srbije

Fudbaleri Srbije izgubili su od Belgije (1:0) u prijateljskom meču, a jedini gol postigao je Janik Karasko u drugom minutu.

Susret je trebalo da bude odigran u Briselu, ali je zbog lošeg stanja terena “Kraj Boduen” preseljen u Luven, gdje nije bilo navijača na tribinama.

“Orlovima” je ovaj susret poslužio kao priprema za posljednji meč u kvalifikacijama za EURO protiv Bugarske u Leskovcu (nedjelja, 15.00).

Piksi je promiješao karte, izveo na teren kombinovan sastav, ali to je učinio i njegov kolega na drugoj strani Tedesko, koji je pružio priliku igračima koji ne igraju toliko često u nacionalnom timu.

Nervozan start i rano primljen pogodak uslovio je da “orlovi” više od 20 minuta nisu našli ritam, ali onda su počeli da stvaraju opasne akcije i ugrožavaju golmana Selsa.

Rajković je bi siguran na golu srpskog tima i u nekoliko navrata je odlično intervenisao, naročito u situaciji kada je ispred njega izašao Openda.

Najbolju priliku u prvom dijelu propustio je Filip Đuričić, koji je u 31. minutu pogodio stativu belgijskog gola, a Srbija je u drugom poluvremenu bila opasniji rival.

Poslije fudbalske uspavanke u prvih 15 minuta nastavka, “orlovi” su preuzeli terensku inicijativu i prijetili Belgiji, mahom udarcima sa distance.

Igra Srbije značajno je poboljšana ulaskom u igru Tadića, Mitrovića, Kostića i Živkovića, a finiš utakmice protekao je u napadima “orlova”, koji nisu imali sreće da dođu do izjednačenja.

Kostić je slao upotrebljive lopte u kazneni prostor protivnika, a poslije jedne takve situacije Filip Đuričić je pogodio prečku u 89. minutu.

Srbija je doživjela poraz, ali nije razočarala.

Najvažnije je da se niko nije povredio pred važan meč protiv Bugarske, koji se igra u nedjelju u Leskovcu i u kojem je Srbiji potreban bod kako bi matematički obezbijedila plasman na Evropsko prvenstvo naredne godine.