Smatra da mu je zato OKRENUO LEĐA: Dodik poručio da Čović „PREGOVARA S MUSLIMANIMA“ da Hrvati biraju svog člana Predsjedništva

Smatra da mu je zato OKRENUO LEĐA: Dodik poručio da Čović „PREGOVARA S MUSLIMANIMA“ da Hrvati biraju svog člana Predsjedništva

Ono što Dragan Čović pokušava trenutno da uradi, samo je njegova stvar.

Poručio je ovo predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik, kao odgovor na izjave predsjednika HDZ BiH Dragana Čovića, koji je rekao da partner ne može biti neko ko ne poštuje institucije i Ustav BiH.

-Nikad nisam očekivao da nas prati u ovome što radimo, ali ne možemo da prihvatimo nešto što je neustavno i neligitmno. I to je razlika između nas. Ja vjerujem da će Dragan ispregovarati sa muslimanima, koji će morati da popuste i da dopuste da Hrvati biraju svog člana Predsjedništva. Ako bude vidljivo da Hrvati biraju hrvatskog člana Predsjedništva, SNSD će, gdje god da bude bio, podržati tu promjenu, iako sada doživljamo neugodnim ono što HDZ radi. Ja ne bih trpao teret u njihova kola, ali je pogrešan njihov izbor da se opredijele za opoziciju – kaže Dodik.

Srpskainfo

CATEGORIES
Share This