Pozivam nadležne institucije da ispitaju kako su firme bez radnika ostvarile milionske dobiti! Ako nađete malo vremena i raspitate se ko su vlasnici firmi koje nemaju zaposlene, a ostvarile su dobiti od nekoliko miliona maraka, onda ćete naći imena koja su itekako bliska ovoj vlasti – istakao je Bodiroga.
Evo posla, dodaje on, za naše pošteno pravosuđe
Podsjećamo, Agencija za posredničke, informatičke i finansijske usluge (APIF) Republike Srpske objavila je nedavno podatke da su prošle godine u RS registrovane 3.364 firme koje nemaju zaposlenog niti jednog radnika. Čak njih 1.037 poslovalo je pozitivno, dok je jedna od njih ostvarila dobit od čak 9.663.403 KM.
Prvo mjesto na listi 10 firmi bez radnika koje su ostvarile najveću dobit, sa ranije pomenutih više od 9,6 miliona KM zauzela je firma “Sinovi i oci” d.o.o. iz Banjaluke, u čijem opisu djelatnosti stoji: djelatnosti finansijskih holding društava.
Slijedi firma “Ingrosso” d.o.o. iz Bijeljine, koja se bavi trgovinom na veliko drvetom, građevinskim materijalom i sanitarnom opremom, a ostvarila je dobit od 4.271.813 KM.
Višemilionsku dobit lani je imala i banjalučka firma “Interinvest-kreise” d.o.o.
Dobit ove firme bez radnika prošle godine iznosila je 2.970.815 KM, a kao djelatnost firme navodi se kupovina i prodaja sopstvenih nekretnina.
Bez radnika, a sa dobiti od 2.842.702 KM, prošlu godinu završilo je još jedno preduzeće sa adresom u Banjaluci.
U pitanju je “Pay Concept” d.o.o., a u opisu djelatnosti stoji da se bave upravljanjem računarskom opremom i sistemom.
Peto mjesto ove liste pripalo je firmi “Projekt SN” d.o.o. iz Dervente, koja je u okviru djelatnosti kupovine i prodaje sopstvenih nekretnina ostvarila dobit od 2.200.453 KM u 2024. godini.
“Gasteh” d.o.o. Inđija – Poslovna jedinica Bijeljina, i njihova djelatnost “ostali građevinski instalacijski radovi”, donijela je dobit od 1.644.966 KM.
Lani je dobit od 1.302.448 KM ostvarila i firma bez radnika “Maglić” d.o.o. iz Foče, a njena djelatnost je “ostale pomoćne djelatnosti u prevozu”.
Firma “Ep planung” d.o.o. iz Broda u 2024. godini ostvarila je dobit od 1.153.914 KM, a bavi se trgovinom na veliko robom od metala, instalacionim materijalom, uređajima i opremom za vodovod i grijanje.
Deveto mjesto ove liste zauzela je firma “Mofas” d.o.o. iz Istočnog Sarajeva, a kroz svoju djelatnost mašinska obrada metala ostvarili su lani dobit u iznosu od 1.003.960 KM.