Ljubinje domaćin Medjunrodnom prvenstvu u šahu (Foto)

Šahovski klub „Ljubinje“ bio je organizator Međunarodnog prvenstva u šahu koje je danas okupilo više od 70 igrača iz Nikšića, Podgorice, Herceg Novog, Pluži a, Trebinja, Gacka, Nevesinja, Čitluka, Širokog Brijega…

Turnir je odigran u sali hotela u Ljubinju, a svečano ga je otvorila predsjednica Skupštine opštine Ljubinje Persa Klimenta.

I ovog puta igrači šahovskog kluba „Ljubinje“ odigrali su fantastičan turnir. U kategoriji djevojčica, do 12 godina Ivona Toholj je osvojila zlatnu medalju, u kategoriji do 14 godina Dragana Radić se okitila bronzanom medaljom, dok je u uzrastu do 8 godina Jana Mičeta osvojila drugo mjesto i srebrnu medalju. Ništa manje uspješni nisu bili dječaci, tako je u uzrastu do 12 godina Vuk Brborić osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju, dok je Pavle Dangubić osvojio treće mjesto i bronzanu medalju…

Pobjednici po kategorijama izgledaju ovako:
Do 18 godina prvi Anđelić Đorđe iz Nikšića
Do 16 godina prvi Kujačić Slađan iz Trebinja
Do 14 godina (dječaci) Košutić Čedomir iz Gacka prvi, kod djevojčica prva Buntić Mihaela iz Čitluka
Do 12 godina (dječaci) prvi Vuk Brborić iz Ljubinja, kod djevojčica prva Ivona Toholj iz LJubinja
Do 10 godina (dječaci) Mitrović Vasilije iz Nikšića prvi, kod djevojčica prva Galić Lucija iz Čitluka.
Do 8 godina (dječaci) Dimitrije Đukić iz Nevesinja prvi, kod djevojčica prva Vukotić Simeona iz Herceg Novog.

Utisak je da nikada masovniji i bolji turnir nije igran u našem gradu, a sala je bila tijesna da primi sve zainteresovane ljubitelje šaha.

Turnir je, inače, odigran pod pokroviteljstvom opštine Ljubinje.