Srbija ide na Svjetsko prvenstvo

Pobjedom nad Portugalom 1:2 Srbija se plasirala na Svjetsko prvenstvo u Kataru, dok će Portugal ići u baraž.

Večeras su odličan meč u Lisabonu odigrali Srbija i Portugal.

Srbiji je bila neophodna pobjeda za direktan plasman na Svjetsko prvenstvo.

Nije počelo dobro. Nakon greška Gudelja Portugalci su već u drugom minutu preko Sančeza poveli sa 1:0. Igrači Srbije su tražili faul nad Gudeljom, ali nakon gledanja VAR sudija Orsato je pokazao na centar.

Srbija nije pala psihički. Naprotiv, zaigrali su srpski fudbaleri odlično. Dominirali su terenom. Stvarali prilike, ali falilo je sreće. Vlahović je pogodio stativu.

Ipak u 33. sreća je bila uz Orlove. Nakon udarca Tadića golman domaćih Patrisio je loše reagovao i rezultat je poravnat na 1:1.

Do kraja poluvremena Srbija je i dalje dominirala, ali je rezultat ostao isti.

Drugo poluvrijeme je donijelo slabiji fudbal. Portugalci su odlučili da brane rezultat i igraju na kontre. Bilo je mnogo prekida, oštre igre.

I sve tako do 90. minuta kada je odličan centaršut Tadića ko drugi do Mitrović smjestio u gol za nevjerovatno slavlje i trijumf Srbije od 1:2.