Jokićev meč sezone, 42 poena u pobedi nad Vizardsima VIDEO

Nikola Jokić je odigrao fantastičan meč u pobedi Denvera u Vašingtonu.

Nagetsi su kao gosti zabeležili pobedu od 113:104, bio im je to jubilarni, 30. trijumf u sezoni.

Šta reći za Jokića? Imao je nestvarnu partiju, postigao je 42 poena uz 12 skokova i osam asistencija i tri blokade i pokazao da je u sjajnoj formi.

Bila mu je to 18. partija u karijeri u kojoj je postigao više od 40 poena na utakmici.

Denver je od početka krenuo bolje, posle prvih 12 minuta imali su šampioni prednost od devet poena, 33:24.

Na poluvremenu, Nagetsi su imali komotnih 62:52, a te dve četvrtine bile su najbolje kada je reč o Jokićevom učinku, jer je do tada upisao 26 poena uz šest skokova i pet asistencija, te dve blokade.

Rutinski su izabranici Majkla Melouna održavali razliku u nastavku, pobeda nije dolazila u pitanje.

Jokić je propustio prvu polovinu poslednje četvrtine, ali ušao je ponovo da obezbedi razliku i Denver je slavio.

Osim Jokića, odličnu partiju pružio je i Džamal Marej sa 19 poena, koliko je imao i Majkl Porter Džunior.

Povratnik na teren Aron Gordon je imao dabl-dabl učinak od 11 poena uz deset skokova.

S druge strane, kod Vašingtona najefikasniji je bio Kajl Kuzma sa 17 poena.