Dabl dabl Jokića u porazu Denvera, Marjanović veoma dobar u rekordnom trijumfu Dalasa (VIDEO)

Nikola Jokić je zabilježio novi dabl dabl učinak, ali je Denver doživio poraz.

Bolji od Nagetsa bili su košarkaši Orlanda koji su na svom paerketu slavili rezultatom 108:103.

Srpski košarkaš je susret završio sa za njega skromnih 18 poena (7/14 za dva, 0/5 za tri) i 15 skokova, a uz to je imao sedam asistencija i ukradenu loptu za 36 minuta igre.

Naravno, treba imati u vidu da je ekipa Denvera dosta oslabljena zbog brojnih povreda, tako da je na aktuelnom MVP igraču veliko opterećenje.

Efikasniji od Srbina u timu iz Kolorada bio je Monti Moris sa 22, Aron Gordon je ubacio 17, a Vil Barton 14 poena.

Kod “magičnih” Kol Entoni je postigao 24, Vendel Karter Džunior 18, Franc Vagner 15, Moric Vagner 12, Geri Heris 11, a Terens Ros 10 poena.

Ekipa Dalas Meveriksa je stigla do rekordnog broja poena u ovoj sezoni, a kao gost je savladala Nju Orleans Hornetse sa 139:107 uz veoma dobru partiju Bobana Marjanovića.

Bobi je susret završio sa osam poena (4/5 za dva) za 10 minuta provedenih na parketu.

Svoje veče imao je Luka Dončić koji je susret završio sa 28 poena (čak 18 je ubacio u prvoj četvrtini) i 14 asistencija, Kristaps Porzingis je postigao 20 uz 10 skokova, Džejlen Branson je ubacio 17, a Tim Hardavej Džunior 16 poena.

U poraženom timu Brendon Ingram je bio najbolji sa 29 poena.

Aleksej Pokuševski je u domaćem porazu Oklahoma Siti Tandera od Hjuston Rokitsa rezultatom 110:114 za osam i po minuta igre stigao do učinka od četiri poena (2/2 za dva, 0/2 za tri), dva skoka, te po jedne asistencije, ukradene lopte i blokade.