Vlahović za pobjedu Srbije protiv Crne Gore

– Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je  Crnu Goru u Podgorici 2:0 (0:0) u utakmici drugog kola G grupe kvalifikacija za EURO 2024. godine.

Pred 10.000 gledalaca na stadionu „Pod Goricom“ dvostruki strelac bio je „rezervista“ Dušan Vlahović, prvo u 78. minutu posle asistencije Filipa Mladenovića, a potom u 90+5. minutu posle dodavanja Saše Lukića.

Nije bilo mnogo prilika na meču, najbolju za Srbiju, osim pogotka Vlahovića, imao je Aleksandar Mitrović u 29. minutu, ali je šutirao pored gola.

Sa druge strane Crnogorci su imale dve šanse, prvu u 18. minutu posle greške Vanje Milinkovića-Savića, šutirao je Vukan Savićević, ali se golman Srbije „ispravio“ i odbranio.

Takođe, u 57. minutu srpski golman sjajno je zaustavio udarac Stevana Jovetića.

Srbija je dobila i treći meč protiv Crne Gore u istoriji, posle dva trijumfa u Ligi nacija 2018. godine.

U drugom meču grupe Mađarska je savladala Bugarsku 3:0.

Srbija vodi na tabeli sa šest bodova, Mađarska i Crna Gora imaju po tri, dok su Litvanija i Bugarska bez bodova.
Kvalifikacije se nastavljaju u junu, a Srbija 20. juna gostuje Bugarskoj.

(Tanjug) Foto: Tanjug