Velež nadigrao Borac i upisao još jednu pobjedu

Fudbaleri Borca poraženi su na gostovanju kod Veleža (2:0) u 29. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Bolji od izabranika Vinka Marinovića bili su Mostarci, koji su pogocima Nermina Haskića u šestom i Nemanje Anđušića iz penala u 72. minutu stigli do vrijedna tri boda u trci za plasman u evropska takmičenja.

Banjalučani su, doduše, u 11. minutu oštećeni za čist jedanaesterac nakon „nesporazuma“ glavnog sudije Antoni Bandića i pomoćnog arbitra Radislava Kačavende i ko zna kako bi se utakmica razvijala da su gosti tada izjednačili.

Međutim, po onom što su prikazali izabranici Nedima Jusufbegovića, koji su stvorili sijaset stopostonih šansi, od kojih čak tri puta pogađali okvir gola – dva puta stativu i jednom prečku, dok s druge strane Borac nije uputio nijedan udarac u okvir gola, pobjeda Veleža je više nego zaslužena.