U Glamočanima festival dječijeg fudbala: Mladost organizovala turnir na kome veliki mogu da im zavide (FOTO)

U Glamočanima festival dječijeg fudbala: Mladost organizovala turnir na kome veliki mogu da im zavide (FOTO)

U Glamočanima je održan sedmi fudbalski turnir za mlađe kategorije pod nazivom “Mladost 2022”.

Takmičenje je održano u šest starosnih kategorija, odigrano je 164 utakmice, postignuto preko 350 golova.

Turnir, koji je organizovala Škola fudbala Mladost, otvorio je gradonačelnik Laktaša Miroslav Bojić.

– S obzirom na sve što rade kada je u pitanju dečiji sport Škola fudbala Mladost zaslužuje veću podršku svih struktura. Grad stati uz njihove projekte, jer na najbolji način promovišu naš sport i Laktaše uopšte – istakao je Bojić.

Otvaranju i dodjeli nagrada prisustvovao je i Saša Popović, predsjednik Skupštine Laktaša, koji je u svim projektima dao nesebičnu pomoć i podršku.

„Zahvaljujemo se svim našim sportskim prijateljima koji su bili dio ove lijepe fudbalske priče, kao i sponzorima bez čije pomoći bi bilo nemoguće organizovati turnir na ovakvom nivou. Za nas su sva djeca pobjednici, jer su na temperaturama preko 35 stepeni ostavljali srce na terenu“, saopšteno je iz ŠF Mladost.

Najbolji:

SELEKCIJA 2009:

1. OFK Spartak 2013 Banja Luka

2. OFK Zenit Bijeljina

3. ŠF Mladost Laktaši

Najbolji igrač: Pavle Sladojević (OFK Spartak), Najbolji strijelac: Vladan Radovanović (OFK Zenit), Najbolji golman: Bojan Todić (ŠF Mladost).

GENERACIJA 2010:

1. OFK Spartak 2013 Banja Luka

2. AF Sporting Teslić

3. OFK Spartak 2013 Banja Luka

Najbolji igrač: Aljoša Vajić (AF Sporting), Najbolji strijelac: Nikola Crnadak (OFK Spartak), Najbolji golman: Nikša Knežević (OFK Spartak).

SELEKCIJA 2011:

1. FK Partizan Beograd

2. ŠF Mladost Laktaši

3. FK Margo Banja Luka

Najbolji igrač: Petar Milošević (ŠF Mladost), Najbolji strijelac: Cvišić Matej (FK Margo), Najbolji golman: Đorić Luka (FK Partizan).

SELEKCIJA 2012:

1. FK Željezničar Doboj

2. FK Bubamara Novi Grad

3. FK Dream Team Srbac

Najbolji igrač: Lazar Jović (FK Željezničar), Najbolji strijelac: Filip Pilipović (FK Dream Team), Najbolji golman: Jovan Đukić (FK Bubamara).

SELEKCIJA 2013:

1. FK GDM Novi Sad

2. FK Tekstilac Derventa

3. FK Mladost Kotor Varoš

Najbolji igrač: Veljko Novaković (FK GDM), Najbolji strijelac: Filip Ponorac (FK Mladost), Najbolji golman: Aleksandar Lazić (FK Tekstilac).

SELEKCIJA 2014:

1. ŠF Mladost Laktaši

2. FK Ljubić Prnjavor

3. AF Sporting Teslić

Najbolji igrač: Gavrilo Kozarević (FK Ljubić), Najbolji strijelac: Sergej Mičić (ŠF Mladost) Najbolji golman: Milan Gavrić (AF Sporting).

(Srpskainfo)

CATEGORIES
Share This