Tomi Pol u polufinalu čeka Đokovića ili Rubljova

Američki teniser Tomi Pol plasirao se u polufinale Australijan opena, pošto je jutros u Melburnu pobijedio sunarodnika Bena Šeltona 7:6 (8:6), 6:3, 5:7, 6:4.

Meč je trajao tri sata i šest minuta. Pol je 35. teniser svijeta, dok je Šelton 89. na ATP listi.

Pol je prvi set dobio tek u taj-brejku rezultatom 8:6. On je u drugom setu napravio brejk u šestom gemu, što mu je bilo dovoljno da ovaj dio meča dobije sa 6:3. Velika borba viđena je u trećem setu, a Šelton je u 12. gemu iskoristio brejk loptu i smanjio je na 2:1 u setovima.

Pol je već na startu četvrtog seta oduzeo gem na servis protivnika, a onda je držao prednost i zasluženo je stigao do najboljeg rezultata u karijeri.

On je prvi američki teniser koji je stigao do polufinala turnira u Melburnu od 2009. godine.

Pol će u petak u polufinalu Australijan opena igrati sa pobijednikom meča između Novaka Đokovića i Rusa Andreja Rubljova.

Australijan open se igra za nagradni fond od oko 48,5 miliona evra.