Srbija “petardom” pomela Bahrein (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Srbije pobijedila je Bahrein sa 5:1 u posljednjoj provjeri pred Mundijal.

Izabranici selektora Srbije, Dragana Stojkovića Piksija, počeli su da pritiskaju domaćina od samog starta.

Prva šansa je došla u 4. minutu, pošto je Sergej Milinković-Savić dobro primio loptu, ali je njegov šut izblokiran.

Nastavila se dominacija, i Tadić je u 6. minutu pokušao jakim udarcem, poslije kog je u skok duelu fudbaler Bahreina udario Gudelja u glavu, a vezni igrač Srbije je završio na travi.

Na sreću, ubrzo se podigao i “orlovi” su imali slobodan udarac i priliku da povedu iz dobre pozicije.

To je upravo iskoristio Dušan Tadić, koji je maestralnim pogotkom doveo “orlove” u prednost u 8. minutu.

Ipak, nije dugo trajala radost Srbije, pošto je za Bahrein već u 13. minutu dosuđen jedanaesterac.

Stefan Mitrović je nespretno startovao, a gol za Bahrein je postigao njihov najbolji napadač Jusuf Hilal u 14. minutu.

U 22. minutu vidjeli smo sjajnu akciju Srbije koja je išla kroz sredinu terena.

Gudelj je pronašao Tadića, koji je iz prve uposlio Jovića. Napadač Fjorentine je izašao jedan na jedan sa golmanom, ali je loše šutirao. Ipak, linijski sudija je podigao zastavicu, nakon čega je glavni sudija odsvirao ofsajd.

Uslijedio je miran dio meča, a u 44. minutu Luka Jović je promašio veliku priliku. Centaršut je stigao sa lijeve strane, napadač Srbije je ostao sam na sedam metara od gola, ali je njegov šut otišao odmah pored desne stative.

Piksi je napravio dvije promjene na poluvremenu, u igru su ušli Darko Lazović i Dušan Vlahović, a na klupu su otišli Andrija Živković i Stefan Mitrović.

To se isplatilo i Srbija je za dva minuta postigla dva gola, i ekspresno je slomila otpor domaćina.

Prvo je Vlahović asistirao Tadiću, koji je zakucao loptu u mrežu protivnika, da bi se odmah u sljedećem napadu, kapiten “orlova” odužio Vlahoviću.

Sergej je povukao napad, Vlahović je petom poslao loptu na bok, nakon čega je lopta došla do Tadića, koji je vratio do Vlahovića, a napadač Srbije je zakucao u mrežu.

Na teren su u 61. minutu ušli Marko Grujić i Filip Đuričić, dok su se na klupu preselili Sergej Milinković-Savić i Dušan Tadić.

Nastavio se pritisak Srbije i Dušan Vlahović je u 64. minutu pogodio stativu, a u 71. minutu priliku da zagra je dobio i Nemanja Maksimović.

Lazović je centrirao dobro sa desne strane u 71. minutu, lopta je stigla do Vlahovića, koji je spustio do Mladenovića, a lijevi bek je uputio opasan šut koji je golman Bahreina odbranio.

Četvrti gol Srbije je visio u vazduhu, pošto je u 78. minutu, prvo nakon kornera prečku pogodio Jović, da bi Grujić odmah u sljedećem napadu zaprijetio opasnim šutem sa distance.

Ubjedljivu pobjedu su potvrdili sjajnim golovima Filip Đuričić u 87. i Luka Jović u 90. minutu.