SP: Brazil bolji od Srbije

Porazom od Brazila 2:0, fudbaleri Srbije počeli su učešće na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Protivnik pokazao klasu, do golova stigao u drugom poluvremenu preko Rišarlisona. “Orlovi” prikazali premalo na premijeri na Mundijalu, priliku za popravni imaće 28. novembra, kada će u drugom kolu Grupe G igrati protiv Kameruna.

Petostruki šampion planete je potpuno zasluženo stigao do trijumfa nad našom selekcijom, golovima u drugom poluvremenu.

Oba pogotka postigao je Rišarlison, najprije u 52, a onda i 73. minutu, koji je bio posebno lijep – akrobatski.

“Karioke” su imale još pregršt šansi, pogađali su stativu, prečku, dok Srbija, osim nekoliko situacija poslije kornera, nije ugrožavala Alisona Bekera.

Srbija će naredni meč igrati u ponedjeljak protiv Kameruna (11.00), koji je ranije danas izgubio od Švajcarske (1:0). “Sajdžije” će igrati protiv Brazila (17.00).

Selektor Dragan Stojković Piksi odlučio se za relativno očekivan sastav, a jedino iznenađenje bilo je što se Aleksandar Mitrović, koji se nedjeljama oporavlja od povrede stopala, našao u startnoj postavi.