SP: Belgija jedva savaladala Kanadu

Fudbaleri Belgije pobijedili su Kanadu minimalnim rezultatom (1:0), u prvom kolu grupe F Svjetskog prvenstva u Kataru.

Izabranici Roberta Martinesa nisu bili bolji rival, ali su do trijumfa, ipak, stigli, golom Mičija Batšuajia u 44. minutu utakmice.

Kanada, za koju je branio Milan Borjan, imaće za čim da žali, naročito za propuštenim penalom u prvom poluvremenu, kao i dvocifrenim brojem udaraca ka golu Kurtoe.

Belgija je prva na tabeli sa tri boda, Hrvatska i Maroko, poslije 0:0, imaju po bod, dok je Kanada na začelju bez poena.

Pravo je čudo kako Kanađani poslije svega viđenog na Ahmad bin Ali stadionu poslije prvog poluvremena nisu imali prednost.

Ne samo da nisu vodili, nego im je u 44. minutu Belgija priredila hladan tuš, u vidu pogotka Mičija Batšuajia, koji je savladao Milana Borjana.

Kanada dugo nije imala opasan napad, prvi poslije dužeg vremena tek u 79. minutu, kada je Larin, koji je ušao sa klupe, šutirao glavom, ali je Kurtoa još jednom pokazao kakav je golman.

Belgija je do kraja susreta uspjela da odbije nalete Kanade, koji su ruku na srce bili sve slabiji, te slavi minimalnim rezultatom 1:0.