Partizan dočekao meč u “Areni” i protiv Bajerna ostvario prvu pobedu u Evroligi

Košarkaši Partizana ostvarili su prvu pobedu u ovosezonskoj Evroligi jer su u 3. kolu na svom terenu pobedili Bajern rezultatom 86:78.

Iako su tokom prvog poluvremena, zahvaljujući sjajnoj odbrani i neverovatnom šutu za tri poena imali i 20 poena razlike, meč je prelomljen u trećoj četvrtini, kada su gosti smanjili prednost na osam poena zaostatka.

Ipak, u tim trenucimi Frenk Nilikina je trojkama uspeo da vrati veliku prednost svom timu, koja je na kraju ovog perioda iznosila 19 poena prednosti.

Na početku poslednje četvrtine gosti su iskoristili želju trenera crno-belih da na teren pošalje Nakića, Pokuševskog i Koprivicu, u pojedinim trenucima stigli i na šest poena minusa, ali je Obradović u finišu vratio najbolju petorku i Partizan je stigao do pobede.

Naredni meč u Evroligi crno-beli igraju u “gostima” protiv Makabija, u četvrtak 17. oktobra (20.05) u beogradskoj dvorani “Aleksandar Nikolić”.

Partizan: Braun 22, K. Džons 14, Bonga 13, T. Džons 13, Nilikina 13, Lundberg 7, Dejvis 2, Koprivica, Nakić, Pokuševski.

Bajern: Obst 15, Edvards 13, Vajler-Beb 12, Buker 11, Nejpier 10, Foitman 5, Branković 4, Da Silva 4, Heris 2, Karčenkov 2, Madar.