Očajna fudbalska predstava, Albionu i Amerikancima po bod (FOTO)

Reprezentacije Engleske i Sjedinjenih Američkih Država odigrale su neriješeno u 2. kolu grupe B Svjetskog prvenstva.

Fudbaleri „Gordog Albiona“ su prvi u grupi sa 4 boda, Iran je drugi sa 3, Amerikanci imaju 2, a posljednji Vels samo bod.

U posljednjem kolu sastaju se Vels – Engleska i Iran – SAD.

Hvala što ste bili uz Srpskainfo.com.

Kraj meča: Engleska – SAD 0:0.

Bila je ovo veoma loša fudbalska predstava.

90+ – Kejn je šutirao glavom poslije ubacivanja iz slobodnog udarca, lopta je otišla pored gola.

90+ – Igraće se 4 minuta sudijske nadoknade.

87’ – Rašford je slabo šutirao, Tarner nije imao problema da uhvati loptu.

84’ – Sve smo bliži novoj utakmici bez golova na Mundijalu, tempo je dosta pao, prilika nema. Nezadovoljna publika je u jednom trenutku zviždala.

62’ – Američki reprezentativci imaju inicijativu i pritišću rivala.

49’ – Prijete Amerikanci, prvo je šutirao Rajt čiji pokušaj je izblokiran, na loptu je natrčao Mekeni i poslao je visoko iznad gola.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj 1. poluvremena: Engleska – SAD 0:0.

45+ – Iznenadna šansa za Englesku Mejson je uputio prvi šut u gol Amerikanaca, odbranio je Tarner izbacivši loptu u korner poslije kog nije bilo opasnosti.

43’ – Novi pokušaj Pulišića, ovog puta je šutirao glavom, ali nije najbolje zahvatio loptu koja je otišla pored gola, Pikford nije imao potrebu da reaguje.

32’ – Dugo je trajala akcija Amerikanaca, lopta je na kraju došla do Pulišića koji je šutirao iskosa sa lijeve strane, a pogodio je prečku gola Engleza.

26’ – Mekeni je bio u odličnoj šansi, ali je sa 9-10 metara neprecizno šutirao.

17’ – Vrajt je pokušao glavom, ali je lopta otišla pored gola.

10’ – Velika šansa za Englesku, Saka je lijepo pronašao kejna čiji šut iz povoljne situacije je blokirao Cimerman i lopta je završila u korneru.

1’ – Počela je utakmica.

Poznati su početni sastavi koje su odabrali selektori Geret Sautgejt i Greg Berhalter.

Engleska: Pikford, Šo, Megvajer, Stouns, Tripije, Rajs, Maunt, Belingem, Sterling, Saka, Kejn.

SAD: Tarner, Robinson, Rim, Cimerman, Dest, Adams, Musa, Mekeni, Pulišić, Vea, Rajt.