Micićeva trojka odvela Efes u finale Evrolige!

Košarkaši Anadolu Efesa pobijedili su Olimpijakos rezultatom 77:74 u prvom polufinalu Fajnal-fora Evrolige.

Efes je drugu godinu zaredom uspio da se plasira u finale, gdje će u subotu braniti titulu u beogradskoj “Areni” i pokušati da dođu do drugog trofeja EL u svojoj istoriji.

Ekipa iz Istanbula do pobjede je došla poslije dramatične završnice, košem Vasilija Micića u poslednjim sekundama utakmice.

Pirejci su bili bolji rival u prvom poluvremenu, ali nisu uspjeli da slome ekipu Efesa.

U dva navrata “crveno-beli” su imali po sedam poena prednosti, ali se šampion uvijek vraćao, prvo zahvaljujući trojkama Larkina, a onda i pogocima za tri Vase Micića.

Mustafa Fal pravio je velike probleme odbrani Efesa na početku meča, ali je Danston uspio nekako da ga neutrališe.

Turski tim preterivao je u šutu za tri poena, dest pokušanih trojki u prvoj četvrtini, 17 do poluvremena, ali je to na kraju i dalo rezultat.

Grčki tim je izjednačio na 20 sekundi do kraja, a onda se cijela polufinalna utakmica svela na jedan napad.

A taj napad imao je Efes, i taj napad predvodio je Vasa Micić, prošlogodišnji MVP takmičenja, ove sezone najbolji strijelac Evrolige.

Hladnokrvno, Micić je tapkao loptu do posljednje sekunde, a onda šutnuo trojku i pogodio.

Olimpijakos je imao dvije desetinke za poslednji napad, ali nije bilo dovoljno vremena za šut ka košu.

Micić je utakmicu završio sa 15 poena, devet asistencija i šest skokova, a od njega su efikasniji bili samo Larkin sa 21 poenom i Brajant sa 16.

U timu Olimpijakosa istakao se Šekil Mekisik sa 12, dok su Martin, Slukas i Dorsi postigli po 11.