Ludnica pred 83.000 ljudi: 7 crvenih, tuča i penal u 93. minutu obilježili duel Rivera i Boke (VIDEO)

Fudbaleri Rivera i Boke odigrali su žestok derbi u 15. kolu argentinske lige, bilo je svega, naročito onog što ne treba gledati na terenu.

Unadoknadi su se igrači potukli, bilo je čak sedam isključenja, a domaćin je na novom Monumentalu slavio sa 1:0, golom iz penala u 93. minutu, piše Sportal.

Igralo se čak 108 minuta zbog haosa i tuče, najmanje je ipak bilo fudbala, ali na to su Argentinci odavno navikli u ovako uzavrelim mečevima.

U završnici i nadoknadi, strijelac sa 11 metara bio je Migel Borha, a onda je nastao pravi haos u kom su sudije mogli samo da budu nijemi posmatrači.

Čak 15 minuta je zapravo trajao prekid tokom utakmice, viđeni su crveni kartoni. Tri za River i četiri za Boku, a sve je sa tribina pratilo oko 83.000 ljudi.

Prepun je bio novi Monumental, a River slavi i što je rival čak 13. na tabeli. Za razliku od Boke, River se izdvojio na čelu tabele sa devet bodova više od drugoplasiranog San Lorenca koji, doduše, ima i meč manje.

Kapiten Rivera Enco Peres žalio je zbog prizora na kraju.

– Užasno ludilo je izašlo sa svih strana, i na sreću uspjeli smo da sačuvamo tri važna boda u Superklasiku. To nije dobro što se desilo. Bilo je dosta ljudi koji su se uključili sa obje strane, bilo je ljudi iz stručnog štaba, igrača koji nisu bili u igri. Pokušavamo da se razdvojimo, smirimo, da jedni idu na jednu, a drugi na drugu stranu, ali kada ima toliko ljudi koji ne moraju da budu na terenu, uz nervozu spolja, to je teško – rekao je Peres.