Jokić kao tripl-dabl mašina, donio Denveru novu pobjedu

Košarkaši Denvera pobijedili su na svom terenu Nju Orleans pelikanse rezultatom 122:113, uz tripl-dabl učinak srpskog košarkaša Nikole Jokića – sedmi u posljednjih devet mečeva.

Denver je u svojoj „Bol areni“ savladao Nju Orleans pelikanse i zabilježio 35. trijumf u sezoni, koji ga čuva na prvom mjestu Zapadne konferencije NBA lige.

Prekinuli su tako Nagetsi mini seriju od dva uzastopna poraza, dok se lošim partijama Pelikansa ne nazire kraj – timu iz Luizijane poraz od Denvera deveti je u nizu.

Poslije izjednačene prve četvrtine, u kojoj nijedna od ekipa nije stekla više od pet poena prednosti (31:35), Pelikansi su sredinom drugog perioda otišli na plus 12.

Nagetsi su topili svoj zaostatak kako se prvo poluvrijeme bližilo kraju (57:60), a već početkom trećeg kvartala prešli su u vođstvo i nisu ga prepustili protivnicima do kraja utakmice.

Reprezentativac Srbije Nikola Jokić zabilježio je još jedan tripl-dabl učinak – sedmi u posljednjih devet utakmica, a osmi u prvom mjesecu 2023. godine, prenosi RTS.

Poslije Oskara Robertsona, Rasela Vestbruka i Vilta Čemberlena, Jokić je tek četvrti igrač u istoriji NBA lige koji je imao osam ili više tripl-dablova u jednom mjesecu.

Somborac je meč protiv Pelikansa završio sa 26 postignutih poena, 18 skokova i 15 asistencija, a upisao je ustatističke kolone i po jednu ukradenu loptu i blokadu.

Efikasniji od Jokića bio je samo Džamal Marej sa 32 poena, a tandem Denvera imao je dobru podršku u Koldvel-Poupu (15 poena), Gordonu (15 poena, šest asistencija) i Porteru (13 poena, pet skokova).

Džons i Mekolum su predvodili goste sa po 21 postignutim poenom, a Ingram je dodao 16.