Hrvatska imala osminu finala u rukama, Zakanji šokirao Vatrene

Ne može Hrvatska bez drame. Luka Modrić je više od pola sata bio heroj Vatrenih, ali se ukazao Matea Zakanji i odveo Italiju u osminu finala.

Kakav meč su odigrali Hrvatska i Italija (1:1) i na kraju je ovaj remi odveo Azure među 16 najboljih.

Veliki je ulog bio u ovom meču jer pobjednik je sigurno išao u osminu finala prvenstva Starog kontinenta. Nakon 90 minuta u Lajpcigu to je Italija. Nije sve bilo lako za prvaka Starog kontinenta. Azure je načeo Modrića u 55. minutu kada je ispisao istoriju Eura jer je posao najstariji strijelac.

Nešto manje od minute ranije sjajni vezista Real Madrida je promašio penal, tačnije odbranio mu je Đanluiđi Donaruma.

Međutim četa Zlatka Dalića se branila dobro do 98. minuta, kada je Italija stigla do zlata vrijednog boda sjajnim golom Zakanjija. Ovo je drugi gol koji je Hrvatska na ovom prvenstvu primila duboko u nadoknadi jer je i Albanija u 94 minutu tako došla do boda protiv Hrvatske.

Ovim remijem Italija je osigurala drugo mjesto i duel sa Švajcarskom u osmini finala. S druge strane Hrvatska će vjerovatno kući jer sa dva boda na kontu teško može do mjesta jednog od najbolje trećeplasirane ekipe.

U drugom meču Grupe smrti Španija je savladala Albaniju s 1:0 i sa prvog mjesta Grupe B idu u nokaut fazu, a tamo će ih čekati jedna od najboljih trećeplasiranih selekcija.