Denver doživio poraz bez  Jokića

Denver Nagetsi doživjeli su novi poraz bez Nikole Jokića. Poraženi su od Milvoki Baksa 107:99.

Nagetsi su samo 24 sata nakon pobjede u Nju Orleansu, koju je doneo upravo Jokić, gostovali u 1.600 kilometara udaljenom Viskonsinu.

Stoga je trener Majk Meloun odlučio da odmori svoje najbolje igrače pa su meč sa tribina gledali Jokić, Džamal Marej, Kentevijis Koldvel-Poup i Majkl Porter Džunior.

Milvoki je do 31. pobede u sezoni predvodio Janis Adetokumbo sa 33 poena i 14 skokova. Džru Holidej je dodao 20, a Pit Konaton 19 uz 12 uhvaćenih lopti.

Najefikasniji kod Nagetsa bio je Aron Gordon sa 26 poena i 14 skokova, 15 je postigao Bouns Hajlend, a 12 Brus Braun.

Vlatko Čančar je kao starter postigao 9 poena uz 4 skoka i 3 asistencije.

Posle dva poraza u nizu, Atlanta je u gostima pobjedila Oklahomu 137:132, a značajan doprinos slavlju svog tima dao je srpski košarkaš Bogdan Bogdanović.

Nekadašnji košarkaš Partizana je na parketu proveo 34 minuta, postigao je 20 poena, uz po četiri skoka i asistencije. Pogodio je četiri trojke iz sedam pokušaja.

Kajl Kuzma je “eksplodirao” u posljednjoj četvrtini i režirao Vašingtonov preokret protiv Hjustona 103-108.

Minesota je pokvarila povratak Brendona Ingrama na parket, “Vukovi” su dobili “Pelikanse” ili prostije rečeno Nju Orleans – Minesota 102:111.

Paolo Bankero je bio najefikasniji u drugoj pobedi Orlanda u nizu ovog puta protiv Indijane  126:120.

Lebron je usporio sa poenima iako se čeka da prestigne Džabara, koji ima 20 koševa, 11 asistencija, skok mu je nedostajao za tripl-dabl, pa su Lejkersi dobili mladi tim San Antonija rezultatom 113:104.

Stef Kari je stigao da ubaci 34 poena prije isključenja, on Klej i Džordan Pul su izrešetali koš favorizovanog Memfisa, pa je šampion pokazao zube Golden Stejt – Memfisu, rezultat na kraju je bio 122:120.