Cicipas doživio blamažu: Đoković uvećava prednost u odnosu na pratioce

Treći igrač svijeta, Grk, Stefanos Cicipas poražen je u četvrtfinalu turnira u Roterdamu.

Bolji od njega bio je italijanski teniser Janik Siner poslije dva seta (6:4, 6:3).

Siner, 14. teniser sveta, pobijedio je poslije sat i 22 minuta. On je u devetom gemu prvog seta oduzeo servis Cicipasu i poslije gema osvojenog na svoj servis poveo je u meču.

U drugom setu Siner je bio ubjedljiviji, napravio je dva brejka, u prvom i devetom gemu, i posle prve meč lopte plasirao se u četvrtfinale. Pobjedom nad grčkim teniserom Italijan je pomogao Novaku Đokoviću budući da je Cicipas branio trofej u Holandiji.

Grk će zbog ovog poraza ostati bez 350 ATP bodova, tako da će Đokovićeva prednost u odnosu na drugog tenisera svijeta biti osjetno veća.

Siner će u četvrtfinalu igrati protiv Švajcarca Stena Vavrinke, prenosi Informer.