Britanac srušio Nadala na otvaranju sezone

Britanski teniser Kameron Nori savladao je Rafaela Nadala na Junajted kupu i tako doveo svoju reprezentaciju u prednost protiv Španije.

Trenutno 14. igrač svijeta je rekordera po broju Grend slem titula savladao za dva sata i 45 minuta igre rezultatom 2:1. Po setovima je bilo 3:6, 6:3, 6:4.

Prije ovog duela Nori nikada nije uzeo ni set u četiri duela sa Nadalom i ovo mu je najveća pobjeda u karijeri ako gledamo plasman na ATP listi protivnika. Sezonu počinje sa 2:0 nakon što je prethodno bio bolji od australijskog tenisera Aleksa De Minaura.

Za Nadala je ovo bio prvi meč u novoj sezoni i prvi od novembra kada je učestvovao na Završnom turniru. Sjajno je ušao u okršaj i pokazao da može u prvom setu, ali je njegov nivo igre opadao kako je meč sve duže trajao.

Nadal je imao nekoliko brejk prilika i u drugom i u trećem setu da se vrati, ali nijednu nije iskoristio.

Sa druge strane je previše istih dozvoljavao protivniku i bilo je neminovno da će ovaj neku iskoristiti.

Pred španskim teniserom je meč miks dubla sa Paolom Badosom protiv britanskog para, a dan nakon toga će igrati meč u singl konkurenciji protiv pomenutog De Minaura.