Belgijanci poklekli pred Egiptom

Fudbaleri Belgije nisu se proslavili na posljednjoj provjeri pred Mundijal u Kataru. Poraženi su od Egipta, 1:2 (0:1) u susretu koji je odigran na Džaber Al Ahmad stadionu u Kuvajtu.

Belgijanci su već u trećem minutu tražili penal poslije kontakta jednog igrača Egipta i Mičija Bačuaija, ali je VAR pokazao da nije bilo prekršaja.

Bačuai je u desetom minutu pogodio stativu, da bi minut kasnije na drugoj strani Tibo Kurtoa spasao gol poslije udarca Trezegea.

Isti dvojac bio je u fokusu i u 21. minutu i opet je golman Belgije izašao kao pobjednik.

Međutim, poslije greške odbrane Belgije u 33. minutu, Mostafa Mohamed je donio prednost Egiptu.

Samo što je krenulo drugo poluvrijeme, Egipat je uvećao prednost.

Igrao se 46. minut kada je Trezege poslao loptu u lijevi donji ugao gola Belgijanaca.

Uspjela je Belgija da smanji prednost i to u 76. minutu.

Na asistenciju Janika Karaska mrežu Egipta zatresao je Luis Openda, za konačnih 1:2.