Biračka mjesta bila su otvorena od 07.00 do 19.00 časova. Prema prvim informacijama, “Srpska lista” pobijedila je u 9 od 10 opština sa srpskom većinom. Na izbore je izašlo 57.786 Srba.
– Srpska lista je odnijela ubjedljivu pobjedu na lokalnim izborima – rekao je Igor Simić.
Potom se obratio predsjednik Srpske liste Zlatan Elek koji je izjavio da je ta stranka odnijela ubjedljivu pobjedu na lokalnim izborima, mnogo veću nego na parlamentarnim, u devet od 10 opština sa srpskom većinom.
– Čast mi je da kažem da je Srpska lista odnijela ubjedljivu pobjedu u 9 od 10 opština sa srpskom većinom, mnogo veću nego na parlamentarnim. U svih 10 opština smo odnijeli ubjedljivu pobjedu, to znači da imamo dvotrećinsku većinu. Najbitnije je da su četiri opštine sjeverno od Ibra vraćene građanima, onima koji pripadaju i za koje su glasali građani, a oni su olovkom i glasovima rekli da je Srpska lista odnijela ubedljivu pobjedu – rekao je Elek.
Još je dodao:
“Ovo je pobjeda srpskog naroda, srpske sloge i jedinstva i svega onoga što je srpsko na KiM.”
Istakao je da najveću zahvalnost duguju srpskom narodu.
Pročitani su preliminarni rezultati:
Opština Severna Mitrovica – 4.659 glasova (59,89%)
Opština Zvečan – 3.413 glasa (89,5%)
Opština Leposavić – 5.341 glas (73,58%)
Opština Zubin Potok – 2.873 glasa (70%)
Opština Gračanica – 7.115 glasova (62,04%)
Opština Štrpce – 3.830 glasova (59%)
Opština Novo Brdo – 3.631 glas (63,05%)
Opština Klokot – 882 glasa (41%)
Opština Parteš – 1.812 glasa (89,93%)
Opština Ranilug – 1.975 glasova (71%)
– Neka je srećna pobjeda srpskom narodu – istakao je Elek.
Valja spomenuti da je Aljbin Kurti izgubio lokalne izbore u Prištini.
Njegov kandidat, aktuelni ministar Hajrula Čeku, borio se čak za drugi krug, prenosi b92.