Republika Srpska ima dobre i realne uslove da u narednoj godini napravi veliki investicioni zahvat, izjavila je ministar finansija Srpske Zora Vidović.

Ona je navela da se Srpskoj otvara finansijsko tržište u smislu finansiranja značajnih projekata.

Vidovićeva je podsjetila da je Srpska bila pritisnuta velikim finansijskim i političkim sankcijama zbog čega strani investitori nisu mogli da investiraju.

“Jedina institucija koja nije obustavila projekte je Svjetska banka i na tome sam zahvalna”, rekla je Vidovićeva tokom aktuelnog časa u Narodnoj skupštini.

Ona je navela i da su Nijemci bili prvi koji su obustavili projekte, ali sada pozivaju na razgovore.

Vidovićeva je istakla da Srpska već ima nekoliko ponuda koje razmatra i dostaviće ih Ministarstvu saobraćaja i veza i Ministarstvu energetike i rudarstva Srpske.

Govoreći o platama, Vidovićeva je dodala da će se u momentu kada budu pomjerene plate budžetskih korisnica povećati i plate za zdravstvene radnike.

Srna